Çocuk Hastalar Artık Daha Mutlu

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alınacak çocuk hastalara artık sedye ile değil akülü arabalar ile taşınacak. Bu güzel hediye Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğince, Darıca Farabi Eğitim..

Çocuk Hastalar Artık Daha Mutlu

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alınacak çocuk hastalara artık sedye ile değil akülü arabalar ile taşınacak.

Bu güzel hediye Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğince, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Mustafa Güneş’e teslim edildi.

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu’nun da hazır bulunduğu bu anlamlı organizasyonda hastaneye verilen 2(iki) adet akülü araç sayesinde çocukların ameliyathaneye stressiz gireceği dile getirildi.

Her Şey Çocuklar İçin…

Hastane Başhekimi Güneş yaptığı açıklamada “Ameliyathaneye girmek yetişkin hastalarda bile stres sebebiyken çocukların dünyasında bu çok daha zordur. Ameliyata gidecek çocuklarımızın sedye korkusunu azaltmak, tedaviye uyumunun sağlanmasını sağlamak ve çocukların bilinçaltında ki hastane ve ameliyathane korkusunu bir nebze olsun unutturulması için bu uygulamayı hayata geçirmeyi düşündük. Çocuklarımız ameliyathaneye girerken akülü araba ile eğlenerek, sevinerek gitmeleri bizleri de ziyadesiyle mutlu edecektir. Onların mutluluğu bizlerin mutluluğu olacaktır. Böylesine anlamlı bir bağış için Darıca Yaşlılarla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(Yas-Der) başkanı Kudret Sekban ve yönetim ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. ” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL