Genel

Çocuklar Duymasın’da FETÖ kitabı iddiası

Kanal D’de ekrana gelen “Çocuklar Duymasın” adlı dizide, Gülen Cemaati’nin dünya ülkelerindeki “yapılanmalarını anlattığı” öne sürülen “Barış Köprüleri; Dünyaya açılan Türk Okulları” isimli kitap seyircilere gösterildi. İlk bölümü 2002 yılında..

Çocuklar Duymasın’da FETÖ kitabı iddiası

Kanal D’de ekrana gelen “Çocuklar Duymasın” adlı dizide, Gülen Cemaati’nin dünya ülkelerindeki “yapılanmalarını anlattığı” öne sürülen “Barış Köprüleri; Dünyaya açılan Türk Okulları” isimli kitap seyircilere gösterildi.

İlk bölümü 2002 yılında yayınlanan Çocuklar Duymasın adlı televizyon dizisi, farklı kanallarda 7 sezon yayınlandı. Şimdi ise Kanal D ekranlarında yeni bölümleriyle izleyiciyle buluşuyor.

Sosyal medyada paylaşılan ‘Çocuklar Duymasın’ fotoğraflarında dizide kullanılan bir kitaplıkta Haluk ve Meltem karakterlerinin konuştuğu sırada arkada bulunan kütüphane rafındaki detay dikkat çekti. Rafta Fethullah Gülen’in ‘Barış Köprüleri’ adlı kitabın yer aldığı göze çarptı.

Dizinin yapımcısı Birol Güven tarafından sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:

“30 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinde rafta duran bir kitap kamuoyumuzun dikkatini ve tepkisini çekmiştir.
Sözkonusu kitap ile ilgili olarak, dekor ve aksesuarlardan sorumlu sanat yönetmenimizin savunması alınmıştır.
Sanat yönetmenimiz savunmasında “Kitabı okumadığını, içeriğini bilmediğini, konusu hakkında hiç bir fikri olmadığını, tamamen aksesuar amaçlı kullandığını ve kendisinin herhangi bir kötü niyetinin olmadığını” belirtmiştir. Kitabın içeriğine haberler çıktıktan sonra vakıf olduğunu ve büyük üzüntü duyduğunu belirtmiştir.
Aynı üzüntüyü yapımcı olarak ben ve tüm Çocuklar Duymasın ekibinin yaşadığını özellikle belirtmek isterim ve hepimizin dikkatinden kaçan bu talihsizlikten ötürü tüm ekibimiz adına, başta şehit aileleri olmak üzere herkesten özür dilerim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL