Darıca 15 Temmuz’da nöbette olacak

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Darıca’da çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde,  şehitlik ve şehit ailelerinin ziyaretleri, şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunması, Darıca Kent..

Darıca 15 Temmuz’da nöbette olacak

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Darıca’da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde,  şehitlik ve şehit ailelerinin ziyaretleri, şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunması, Darıca Kent Meydanı’ndan sahile kadar vatandaşlarla birlikte yapılacak olan Milli Beraberlik Yürüyüşü, Darıca sahilde 15 Temmuz fotoğraf sergisi, sahilde düzenlenecek olan 15 Temmuz Özel Programı ve  tutulacak temsili nöbet ile etkinlikler son bulacak. Gece boyunca vatandaşlara ücretsiz yiyecek, içecek ikramı yapacak olan Darıca Belediyesi aynı zamanda vatandaşlara ücretsiz ulaşım imkanı da sağlayacak.

TEK MİLLET TEK DEVLET TEK VATAN TEK BAYRAK

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, 15 Temmuz akşamı yapılacak olan etkinliklere tüm vatandaşları davet ederken “15 Temmuz 2016 tarihi ülkemiz açısından unutulmayacak bir dönüm noktasıdır. Devletimizin içine yerleşmiş Fetö Terör Örgütü üyelerinin ülkemizin birliğine ve beraberliğine kastettiği 15 Temmuz Darbe Girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde halkımız tarafından bertaraf edilerek adeta yeniden bir kurtuluş destanı yazılmıştır. O zor günlerde ülkemizde demokrasinin millet tarafından ne kadar özümsendiğini, milletimizin seçilmiş iradenin arkasında nasıl durduğunu hep birlikte gördük. Darbe girişiminin ardından 27 gün süren demokrasi nöbetlerinde yediden yetmişe, siyasi parti ayrımı yapmaksızın halkımız sokaklarda darbeye ve darbecilere karşı net bir şekilde duruş sergilemiş ve demokrasiye olan inancımızı bütün dünyaya göstermiştir. Hepimizin ortak değeri ülkemizin gelişmesi ve refah seviyesini artırmak olmalıdır. Gelecek nesillere, çocuklarımıza yaşanabilir, özgür ve demokrasiyi özümsemiş bir devlet bırakmak hepimizin asli görevidir. Bu yüzden tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak diyoruz. Bir daha bu tür hain darbe girişimlerinin yaşanmaması ve şehitlerimizin ebediyete kadar isimlerinin yaşatılarak, kahramanlıklarının gelecek nesillere aktarılması için “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak kabul edilen günde halkımızla birlikte değişik etkinlikler düzenleyecek ve sabaha kadar nöbette olacağız. Tüm halkımızı düzenleyeceğimiz etkinliklerimize bekliyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL