“Darıca kadınların desteğiyle kalkınacak”

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, Darıcalı girişimci ve esnaf kadınlarla buluştu. Düzenlenen programda konuşan Törk “Kadınların her alanda aktif olduğu bir yönetim anlayışına sahip olacağız. Darıca, kadınların desteğiyle..

“Darıca kadınların desteğiyle kalkınacak”

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, Darıcalı girişimci ve esnaf kadınlarla buluştu. Düzenlenen programda konuşan Törk “Kadınların her alanda aktif olduğu bir yönetim anlayışına sahip olacağız. Darıca, kadınların desteğiyle kalkınacak” dedi.

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında dün bir dizi program gerçekleştiren Törk, ilk olarak CHP Merkez Temsilciliği’nde girişimci ve esnaf kadınlarla kahvaltı programında bir araya geldi. Törk’e eşi Esra Törk ve ilçe kadın kolları başkanı Oya Akdeniz de eşlik etti. Seçimleri kadınlarla birlikte kazanacaklarını ifade eden Törk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Darıca’nın değerini artıracak olan kadınlarla bir araya gelmek bizim için gurur. Kadının elinin değdiği her yer kıymetleniyor. Kadının var olduğu her yer daha estetik, daha nezaketli hale geliyor. Bizim için en kıymetli işlerden bir tanesi, kadınlarımızın kendi alanlarında başarılı olması. Bu şehri kalkındırmamız için bize düşen ne varsa destek olmak istiyoruz.

HER MAHALLEYE KREŞ

Darıca’nın her mahallesinin iyi yönetilemediğini ve hizmet alamadığını biliyoruz. Her yıl 10 bin nüfusu artan Darıca, bundan 10 yıl sonra 300 bin nüfuslu olacak ve bu şekilde yönetilmeye devam ederse, içinden çıkılmaz hale gelecek. Darıca nüfusunun yarısından fazlası 30 yaşının altında. Bu genç nüfus çalışıyor ve üretiyor. Biz göreve geldiğimizde Darıcalı annelerimize destek olmak için her mahallede çocuk kreşleri açacağız. Bu kentin evlatları ile çocuklarımızı yetiştirirken, anneler gönül rahatlığı ile çocuklarını bize teslim edecekler.

DARICA MERKEZE KAPALI OTOPARK

Biz istiyoruz ki kadın evden çıksın, kadın üretsin. Özellikle kadınlarımıza sosyal ve sportif alanda her hizmeti sunacağız. Kadınların Darıca’da her alanda aktif olduğu bir yönetim anlayışına sahip olacağız. Kadın esnaflarımız gibi merkez esnafımız da trafik sorunundan şikayetçi. Darıca merkezin trafiğinden dolayı Darıcalılar trafiğe girmemek için çarşıya gelmek istemiyor. Darıca’nın merkezine yapacağımız kapalı otopark ile trafiği rahatlatarak merkez esnafımızı kalkındıracağız. Belediyenin bütçesini vatandaşımızın istedikleri doğrultusunda kullanacağız.

SANAT VE TARİH SOKAĞI

Darıca, tarihiyle anılması gereken bir kent. Tarih dolu bir kentin sorunlarla anılması Darıca’ya yakışmıyor. Göreve geldiğimizde Darıca’da bulunan tarihi ahşap yapıları restore ederek ‘Sanat ve Tarih Sokağı’ yapacağız. Burası resim sergilerinin yapıldığı, sanatseverlerin bir araya gelerek çalışmalarını yaptığı bir sanat ve tarih merkezi haline gelecek. Yapacağımız projeler ve sizlerle Darıca’yı birlikte kalkındıracağız. Darıca bizimle gerçek bir kent olacak” diye konuştu. Törk, konuşmasının ardından kadınlara çiçek vererek programa katıldıkları için teşekkür etti.

PAZARCILARIN SORUNLARINA ÇÖZÜM

Programlarına gün boyu devam eden CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, kadın girişimci ve esnaflarla buluşmasının ardından Darıca Osmangazi Mahallesi Salı Pazarı’nda esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Pazarcı esnafına hayırlı işler dileyerek esnafın sorun ve taleplerini dinleyen Törk, göreve gelince pazarcıların da memnun olacağı, birlikte karar verecekleri bir proje ile pazarcı esnafının sorunlarına çözüm olacağını söyledi. Pazarcı esnafının istemeyeceği hiçbir projenin yapılmayacağını belirten Törk, pazarcı esnafına bol kazançlar diledi. Pazarda alışveriş yapan vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi ile karşılaşan Törk, Darıcalı vatandaşlardan tam destek aldı. Törk, Pazar ziyaretinin ardından Darıca Nenehatun Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafa hayırlı işler dileyen Törk, esnafın sorun ve taleplerini dinleyerek projeleri hakkında esnafa bilgi verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL