Güncel Manşetler

Darıca’da Sokak Hayvanları İçin Özel Çalışma

Darıca Belediyesi tarafından 5119 sayılı hayvanları koruma kanunu gereği Zabıta Müdürlüğü bünyesinde bulunan Hayvan Refahı ekibi sokak hayvanlarının rehabilitesi çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Kış aylarının yaklaştığı bu günlerde bölgedeki esnaflardan temin..

Darıca’da Sokak Hayvanları İçin Özel Çalışma

Darıca Belediyesi tarafından 5119 sayılı hayvanları koruma kanunu gereği Zabıta Müdürlüğü bünyesinde bulunan Hayvan Refahı ekibi sokak hayvanlarının rehabilitesi çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kış aylarının yaklaştığı bu günlerde bölgedeki esnaflardan temin edilen yiyecekler hayvan severler ile birlikte bölgede belirlenen noktalardaki köpeklerin beslenmesi amacıyla belirli noktalara bırakılarak sokak hayvanlarının aç kalma ihtimaline karşı önlemler alındı.

Refahı ekibi ayrıca sokak hayvanlarının barınma ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği parklarda “kedi evi” olarak adlandırılan barınma kulübelerinin sayısını artırarak sokak hayvanlarının özellikle kış aylarında barınması adına çalışmalarını sürdürüyor.

REHABİLİTASYON ÇALIŞMLARI SÜRÜYOR

Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde bulunan Hayvan Refahı ekibi tüm bu çalışmaların yanı sıra ilçe sınırları içerisinde bulunan sokak hayvanlarının kontrolsüz üremesinin önüne geçilebilmesi için sokak hayvanlarının rehabilite merkezlerinde kısırlaştırılması, aşılarının yaptırılması ve kulak küpesi takılmak kaydıyla kontrol altında tutulmaya çalışılıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL