Darıca’da Şölen Bartınlılar Gecesi İle Devam Etti

Darıca Belediyesi 10. Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında hafta sonu yapılan açılış programı ve Giresunlular Gecesi’nin ardından düzenlenen Bartınlılar Gecesinde vatandaşlar yöresel türküler eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Ramazan Aydemir konseriyle başlayan Bartınlılar..

Darıca’da Şölen Bartınlılar Gecesi İle Devam Etti

Darıca Belediyesi 10. Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında hafta sonu yapılan açılış programı ve Giresunlular Gecesi’nin ardından düzenlenen Bartınlılar Gecesinde vatandaşlar yöresel türküler eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Ramazan Aydemir konseriyle başlayan Bartınlılar Gecesinin açılış konuşmasını yapan Darıca Bartınlılar Dernek Başkanı Hasan Yeniay, “her platformda bizlerden desteğini esirgemeyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Böylesine önemli bir organizasyona imza atarak bizlere memleketimizin kültürünü tanıtmamızı sağlayan bu önemli organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

TARİH KOKAN ŞEHİR

Programda bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise “bu yıl 10. düzenlediğimiz Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinlikleri kapsamında siz değerli Bartınlılar ile birlikte olmaktan dolayı son derece mutluyum. Her akşam farklı bir ilimizin güzelliklerine şahit olduğumuz bu etkinliğimizde bu akşam Karadeniz’in şirin kenti, tarihi ve doğal güzellikleri içinde barındıran, sıcak ve misafirperver insanlarıyla turizmde cazibe merkezi haline gelen Bartın’dayız. Dünyada eşi benzeri olmayan Kuşkayası Yol Anıtıyla, Kemerdere Köprüsü, Ethem Ağa Konağı, Karadeniz’in güzel ili Bartın ilimizin gecesine hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması insanlar arasındaki kardeşlik duygularını pekiştirerek birliğimizin ve beraberliğimizin artmasına vesile oluyor. Her akşam farklı bir kültürü tanıdığımız ve farklı bir güzelliğe şahit olduğumuz programımıza iştirak eden tüm misafirlere teşekkür ediyorum, gecemiz hayırlı olsun, herkese iyi eğlenceler diliyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından programa katılan Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu Başkan Karabacak’a günün anısına bir tablo hediye etti. Kozlu Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin folklör gösterisi izleyenler tarafından beğeniyle izlendi. Program TRT Ses Sanatçısı Yılmaz Cesur, Elif Doğan ve Şevket Doğan konseriyle devam etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL