Demirci, “Projelerimiz Gelecek Nesillere Mirastır”

Çayırova Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve 46 proje, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ndeki Konferans Salonunda anlamlı bir günde 28 Şubat’ta düzenlenen törenle açıldı. Çayırova Belediye..

Demirci, “Projelerimiz Gelecek Nesillere Mirastır”

Çayırova Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve 46 proje, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ndeki Konferans Salonunda anlamlı bir günde 28 Şubat’ta düzenlenen törenle açıldı.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin ev sahipliğinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplu açılış törenine Önceki dönem Başbakan Yardımcısı AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, AK Parti Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi, CHP Belediye Başkan Adayı Selahattin Kaya, siyasi parti temsilcileri, dernek ve STK başkanları, belediye ve kaymakamlık daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çayırova Belediyesi’nin 100 Milyon Liralık yatırımla ilçeye kazandırdığı ve Kocaeli’nin en büyük ünvanını alan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ile 46 eserin toplu açılışı düzenlenen programla gerçekleştirildi. 5 Yılda 450 Milyonu aşan yatırımın son açılış törenini gerçekleştiren belediye, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi başta olmak üzere Kent Park, Garaj ve Lojistik Merkezi, Prestijli Caddeler ve Kavşaklar, Belediye Sosyal Tesisleri, Akse ve Cumhuriyet Mahalleleri Kapalı Semt Pazarları, Cumhuriyet Mahallesi Mesire Alanı, Kuştepe Rabia Mescidi, 112 Acil Servis, 33 Yeni Parktan ve birçok projeden oluşan 46 eseride törende katılımcılara sundu.

“28 Şubat’ı Unutmamalı, Unutturmamalıyız”

850 kişilik konferans salonunda düzenlenen açılış programında ilk olarak katılımcılara ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Şevki Demirci seslendi. Gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında 28 Şubat tarihine değinen Demirci, “1997 yılında 28 şubat süreci ve  postmodern darbeyle bu ülkeye ağır bedeller ödettirdiler. Ama 28 şubat 1000 yıl sürecek diyenler çoktan milletin vicdanında mahkum oldular. Ama Rahmetli Erbakan Hocanın ismi hem bu dev eserde hem de milletin gönlünde binlerce yıl yaşayacak inşallah. 28 Şubatı unutmamalı, unutturmamalıyız. Bilmeliyiz ki unutulan acı tekrarlanır.” dedi.

“5 Yılda 450 Milyonluk Yatırımla 80 Proje Ürettik”

5 yılda 450 Milyonluk 80 projeyi nasıl hayata geçirdiklerini de aktaran Demirci, “Seçim Beyannamemizi ikiye katladık. İhtiyaçları belirleme ve öncelik sırasına koyma konusunda hassas  davrandık. Beyannamemizde olmasa da acil ihtiyaç gördüğümüz bir o kadar projeyi hayata geçirdik. Çayırovanın her köşesini nakış nakış hizmetlerimizle işledik. Sadece insanlara iş aş üreten sanayi şehri değil, insanların yaşamak için tercih ettiği ve gururla “benim Çayırovam” diye bağrına bastığı kendini ait hissettiği Kültür, Spor ve Yaşam şehri ortaya çıkararak, Çayırova’nın marka değerini yükselttik. Sadece yol köprü, altyapı çöp hizmeti yapan Klasik Belediyecilik anlayışını aştık. Vatandaşımızın günlük hayatını ilgilendiren her alanda her an var olduk. Gençliğimize, kadınımıza, aile kurumuna yönelik büyük yatırımlar yaptık. İhtiyaçları belirleme ve öncelik sırasına koyma konusunda hassas  davrandık. Beyannamemizde olmasa da acil ihtiyaç gördüğümüz bir o kadar projeyi hayata geçirdik. Ortak akıl yürüttük. Öğretmenlerimizden sağlık çalışanlarımıza, berberlerimizden kahveci esnafımıza kadar toplumun her kesimiyle buluştuk. İstişare ettik. 40 bin vatandaşımızla yüz yüze iletişim kurarak bu alanda adeta model olduk. Hizmet de ettik vatandaşın gönlüne giden yolları da yaptık.” dedi.

Demirci, “Projelerimiz Gelecek Nesillere Mirastır”

İlçenin değişim ve dönüşümünde her alanda üreten bir belediye olduklarını da aktaran Demirci, eğitim, sağlık, sanat, spor, altyapı, üstyapı, çevre, sosyal ve kültürel alanlarda eksiksiz bir Yaşam Şehrim Çayırova inşa ettiklerini söyledi. Gerçekleşen toplu açılış törenindeki konuşmasının sonunda katılımcılara teşekkürlerini de ileten başkan Demirci, “5 yıl önce görev tevdi edildi. Görevimizi yaptık.Hamdolsun alnımız ak başımız dik milletimin huzurundayım. Ak Parti ailesinin içinde bir çok görevde bulundum.  Her şeyden önce Cumhurbaşkanımla birlikte Belediye Başkanı olarakta yol yürüme şerefini bahşettiği için Allahıma şükrediyorum. Gelecek nesillere miras eserler bırakmanın onur ve gururunu yaşıyorum. Makamlar gelip geçicidir. Eserlerimiz kalıcıdır. Davamız kalıcıdır.” diyerek katılımcılardan helallik istedi.

5.000 Metrekare Eğitim Birimi

Protokol konuşmalarının ardından kurdela kesimi ile devam edilen açılışta Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin 5.metrekare alanında bulunan eğitim, sanat, spor, bilişim ve gençlik merkezleri gezildi. Anne Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri, Gençlik Merkezleri, Millet Kütüphanesi, Bilgisayar sınıfları, bilişim atölyeleri, ahşap, robotik kodlamala atölyeleri, deney fen laboratuarları, spor merkezleri gibi birçok alanı içerisinde barındıran bölümde açılış sonrası gerçekleşen ziyaretlerde hem çocuklar hem de aileleriyle bir araya gelen heyet daha sonra konferans salonunda düzenlenen konserlere katıldı.

Yücel Arzen ve Uğur Işılak Sahne Aldı

 Yücel Arzen ve Genç Orkestra ile Uğur Işılak’ın sahne aldığı açılış programında katılımcılar iki değerli sanatçıların eserleriyle eğlendiler. Oldukça renkli geçen toplu açılış töreninin sonunda sanatçılara çiçek takdim eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, başta Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi olmak üzere 46 eserin Çayırova’ya hayırlı olmasını diledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL