Darıca Genel Güncel Manşetler

Denetimler Arttı

Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaklaşan Kurban Bayramı öncesi  özellikle gıda ve üretim üzerine faaliyet gösteren işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı. Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Kurban Bayramı..

Denetimler Arttı

Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaklaşan Kurban Bayramı öncesi  özellikle gıda ve üretim üzerine faaliyet gösteren işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı.

Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Kurban Bayramı öncesi denetim ekiplerimizin sayısını artırarak, vatandaşların daha sağlıklı, güvenli ve hijyenik gıda tüketmelerinin sağlanması için ilçemizde bulunan fırın, restaurant, pastane, market ve gayrı sıhhi işyeri denetime tabi tutulmaktadır. Denetimlerde özellikle gıda malzemelerinin depolama alanlarının hijyen kurallarına uygun olup olmadığı kontrol edilirken, ayrıca çalışanların iş önlükleri, boneler ve genel temizlik şartlarına uyulup uymadığı da denetimlerden geçirilerek hijyenik şartlara uygun uymayan işyerlerine gerekli uyarılar yapılarak haklarında yasal işlem uygulanmıştır. ”denildi.

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, denetimlerde genel olarak işletmelerin kurallara uyduğu, ancak bazı işletmelerde tespit edilen küçük aksaklıklar dolayısıyla gerekli cezai müeyyidelerin uygulandığı ifade edilerek Kurban Bayramı boyunca denetlemelerin devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL