“Depremin acısını  yüreğimizde taşıyoruz”

CHP Çayirova ilçe başkanı Çetin Hartamacı ’dan 17 Ağustos mesajı   Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova İlçe başkanı Hartamacı  yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi. “Millet olarak yaralarını hala saramadığımız, 17 Ağustos..

“Depremin acısını  yüreğimizde taşıyoruz”

CHP Çayirova ilçe başkanı Çetin Hartamacı ’dan 17 Ağustos mesajı

 

Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova İlçe başkanı Hartamacı  yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

“Millet olarak yaralarını hala saramadığımız, 17 Ağustos 1999 Depremi’nin acısını  yüreğimizde taşıyoruz. Binlerce canın gittiği, binlerce kişinin evsiz kaldığı bir gecede, Marmara bölgesinde özellikle Kocaeli’de  hayatın durduğu tarifi mümkün olmayan acılar yaşandı.

Asrın felaketinin oluşundan 20 yıl geçmiş olmasına rağmen ve o günlerde de görülmüş tecrübe edilmiş olmasına rağmen hala yerel yönetimlerde önce insan yerine imar ve rant öncelik olmuş. Depremin değil, binaların insanları öldürdüğünü gördük,yerel ve genel politikalarda deprem gerçeği sadece olduğunda dikkate alınıyor olması olası bir depremde onlarca canımızın yok olacağı bilinmelidir.

20 yıl geçmesine rağmen; doğal afetlere karşı gerekli tedbirleri yeterli derecede alınmadığı görülmekte. Zaman hızlı geçiyor  20 yıl önce bu gün  18 bin 781 kişinin hayatına neden olan felaketi görmezden gelmek hafife almak aymazlık olur.  Yerel ve Genel yönetici  sorumluluk sahibi herkes bilmelidir ki, bizler ülkemizin deprem tehlikesi altında olduğunu unutmadan, deprem ve diğer doğal afet ve felaketlere karşı almamız gereken tedbirleri sürekli gündemde tutmalı, vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız.  Bir daha böyle acıların yaşanmaması, böyle büyük kayıpların verilmemesi için plansız ve kaçak yapılaşmadan kaçınmalı, deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz.

Hepimizin yüreğini yakan o tarihte, 17 Ağustos 1999 depreminde böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum.

17 Ağustos 1999 / Saat 03.02

Deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor .Mekanları cennet olsun.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL