Eğitim Güncel Manşetler

Deva Akşam Lisesi’nde Kayıtlar Başladı

Kocaeli’nin tek akşam lisesi olma özelliğine sahip Özel Deva Akşam lisesi öğrenci kayıtları başladı. Bölgemizin önemli eğitim kurumlarından olan Deva Grubu tarafından 2 milyon liralık yatırımla Darıca Emek mahallesinde açılan..

Deva Akşam Lisesi’nde Kayıtlar Başladı

Kocaeli’nin tek akşam lisesi olma özelliğine sahip Özel Deva Akşam lisesi öğrenci kayıtları başladı.

Bölgemizin önemli eğitim kurumlarından olan Deva Grubu tarafından 2 milyon liralık yatırımla Darıca Emek mahallesinde açılan Özel Deva Akşam Lisesinde 20 derslik bulunuyor.

Hayatının bir döneminde çeşitli nedenlerle eğitim hayatına son vermek zorunda kalmış vatandaşlarımızın Lise tahsillerini tamamlamaları için hizmete açılan Deva Akşam lisesinin müdürlüğünü Ayfer kara yapıyor.

Özel Deva Akşam lisesi ile ilgili bilgiler veren okul müdürü Ayfer Kara “Grubumuz eğitimcilerinden gelen öneriler ile yaklaşık bir yıllık bir çalışma ile Akşam lisemizi 2017- 2018 eğitim ve öğretim yılına hazırladık. Bitsin Artık Bu Lise sloganı ile açılan okulumuzda 22 Derslik mevcut. 450 öğrenci kapasitesi bulunmakta. Deva grubunun idealist eğitimcilerinin yanısıra branşlarının en iyi öğretmenlerinden oluşan bir eğitim kadrosu oluşturduk. Kocaeli bölgesinde tek olan okulumuzda yaşamlarının bir döneminde tahsil hayatlarını yarıda bırakmış olan önemli bir kitleye eğitim vereceğiz. Akşam liselerinin ülkemiz genelinde üzerilerine yapışmış kötü imajı ortadan kaldırarak kaliteli eğitim anlayışımızla bölgemizde liseyi bitirmek isteyen vatandaşlarımıza hizmet verecek okulumuzda spor salonları, sosyal aktivite alanları, laboratuvarlarımız yeni eğitim yılına hazır bulunmakta. “dedi.

İlköğretim ve orta okul mezunlarının yanı sıra lise eğitimini yarıda bırakmış kişilerin ve örgün eğitimden faydalanma hakkını kaybetmiş kişilerin faydalanabileceği Deva Akşam lisesinin 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılı kayıtları başladı. Liseyi bitirmek isteyen vatandaşların öğrenim durumlarını gösteren bir belge ve nüfus cüzdanları ile Özem Deva Eğitim kurumları öğrenci işlerine müracaat etmeleri yeterli olacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL