Develi “Hikayelerle Anadolu İrfanı”nı Sundu

Çayırova Belediyesi, TÜGVA Çayırova Temsilciliği ile birlikte “Hikayelerle Anadolu İrfanı” konulu söyleşi düzenledi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenen programa konuk olarak katılan Televizyon Programcısı Bekir Develi, kültürümüz, örf..

Develi “Hikayelerle Anadolu İrfanı”nı Sundu

Çayırova Belediyesi, TÜGVA Çayırova Temsilciliği ile birlikte “Hikayelerle Anadolu İrfanı” konulu söyleşi düzenledi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenen programa konuk olarak katılan Televizyon Programcısı Bekir Develi, kültürümüz, örf ve adetlerimizdeki değişimler, alimlerimiz, evliyalarımız ve onların ibretlik hayatlarına dair konuları anlattı. İlçe halkının yoğun ilgisi ile karşılaşan Bekir Develi, “Allah dostları, Allah’ın güzel kulları her yerde. Eli kınalı yaşlı bir teyze görürseniz, aksakallı bir amca görürseniz yanaşın, arayın onları, bulun” diye konuştu. Develi, konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşanan gerçek olayları da konu ederek milletimizin birlik ve beraberliğine dikkat çekti. Programa Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, AK Parti Çayırova Belediye Başkan adayı Bünyamin Çiftçi, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, İlçe Milli eğitim Müdürü Azmi Tunç, İlçe Spor Müdürü İbrahim Şahin, TÜGVA Çayırova İlçe Başkanı Fatih Yeşilkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ünlü Televizyon Programcısı Bekir Develi “Hikayelerle Anadolu İrfanı”nı Sundu

TRT kanalında yaptığı programlarla büyük beğeni toplayan Televizyon Programcısı Bekir Develi, Anadolu insanının samimiyeti, misafirperverliği ve sıcakkanlılığını Anadolu topraklarında yaşamış ve yetişmiş büyük alimlerin hayatlarından örneklerle seyircilere aktararak gösteride verdiği sosyal mesajlar ile de büyük beğeni topladı. Develi: “Televizyon programcılığında tüm renklerin canlı ve parlak olarak yansıtılabilmesi için kameraya beyaz bir kâğıt tutularak ayar yapılır. İşte ben Anadolu’muzun yaşlı insanlarını görünce bu beyaz kâğıdı anımsıyorum. Onlar hayatın tüm renklerini daha iyi görmemizi sağlayan önemli değerlerimizdirler. İşine koşturduğu hayvanı ölünce hayvandan helallik isterler. Tevazu ve fedakârlık timsalidirler. Dünyada gittiğiniz bazı ülkelerde Türkiye’den geldiğinizi öğrenince gözleri dolan, Türkçe bilmediği halde türkümüzü mırıldanıp, bayrağımızı öpen yaşlı insanlar görebilirsiniz. Anadolu, etkileşimde bulunduğu coğrafyaları etkilemiştir” diye konuştu.

Öğrencilere hayallerinin peşinden cesaretle gitmelerini öneren Develi, başaramamanın değil, denememiş olmanın yanlış olduğunu sözlerine ekledi. Katılımcıların sorularını yanıtlayan ünlü sunucu program sonrası vatandaşlara kitaplarından armağan etti

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL