Genel Güncel İzmit

Dostluk ve Kardeşlik Şöleni’nde birlik ve beraberlik mesajı

İzmit Belediyesi Koordinatörü Eray Bodur, Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde düzenlenen Türkiye ve Azerbaycan Dostluk ve Kardeşlik Şöleni’ne katılarak birlik ve beraberlik mesajı verdi İzmit Belediyesi Koordinatörü Eray Bodur,..

Dostluk ve Kardeşlik Şöleni’nde birlik ve beraberlik mesajı

İzmit Belediyesi Koordinatörü Eray Bodur, Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde düzenlenen Türkiye ve Azerbaycan Dostluk ve Kardeşlik Şöleni’ne katılarak birlik ve beraberlik mesajı verdi

İzmit Belediyesi Koordinatörü Eray Bodur, Türkiye ve Azerbaycan Dostluk ve Kardeşlik Şöleni’ne katılarak Azerbaycanlı vatandaşlarla bir araya geldi. Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde düzenlenen şölende yöresel konser ve halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi. Programda konuşan İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Eray Bodur, “Geçtiğimiz kısa bir süre içerisinde var olan bir parkımıza da Generalimizin adını vermiştik. Bugün Azerbaycan’da, Kıbrıs’ta yaşayan soydaşlarımızı da Mustafa Kemal’in dediği gibi kederi de kederimizdir sevinci de sevincimizdir.

“DESTEĞİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”
2004’ten bugüne gönül coğrafyamızda yer alan Azerbaycan’ın iki kardeş ülkenin aynı soya sahip kardeşlerimize köprü olmak adına Kocaeli’de çok ciddi mücadeleler verildi. Bunlar çok önemli. Ne yazık ki Azerbaycan’da Kıbrıs’ta yaşananlar hala hafızamızda ve tazedir. Biz inanıyoruz ki gelecek açısından soydaşlarımıza çok daha iyi gelecek sağlayacağız bu çalışmalarımızla. Kamu yararına desteğimizi sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL