“Dünyaya açılın, sizlerin yanındayız”

Karaosmanoğlu, İzmit Genç İş Adamları Derneği’ne konuk oldu. Ülke gündemine ait konular istişare edilirken, Kocaeli’de ki iş dünyasının dünyaya daha fazla açılması gereği de özellikle vurgulandı.   Kocaeli Büyükşehir Belediye..

“Dünyaya açılın, sizlerin yanındayız”

Karaosmanoğlu, İzmit Genç İş Adamları Derneği’ne konuk oldu. Ülke gündemine ait konular istişare edilirken, Kocaeli’de ki iş dünyasının dünyaya daha fazla açılması gereği de özellikle vurgulandı.  

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Genç İş Adamları Derneği (İZGİAD) Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetiminin davetlisi olarak Ramada Otel’de gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Türkiye’nin genç enerjisi olarak yola çıktıklarını birliktelikte ifade eden Erenkaya, “Kıymetini bilmemiz gereken bir ülke ve kentte yaşıyoruz. Kendimiz için değil şehrimiz ve vatanımız için neler üretebiliriz onu çabasındayız” ifadelerini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu’da, “Genç İş İnsanlarımıza güveniyoruz. Dünyaya açılın, bizler sizlerin yanındayız” dedi.

ERENKAYA, “ALLAH ASKERLERİMİZİ KORUSUN VE YARDIM ETSİN”

Oldukça samimi ve verimli geçen görüşmede önemli istişareler gerçekleştirilirken, İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya, “Bu aziz toprakların çok büyük genç enerjisi var. Bunu nasıl sinerjiye çevirebiliriz bunun çabası içerisindeyiz. Biliyoruz ki ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Ülkemizin Afrin operasyonu sürüyor. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları istiklalimiz için istiklal savaşında büyük bir mücadele ortaya koydular. Şimdi de ülkemiz istikbali için çok önemli bir mücadele veriliyor. Allah askerlerimizi korusun ve yardım etsin. Terörle mücadelede ve özellikle Afrin’de şehit olan Mehmetçiklerimize de bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun” ifadelerini sarf etti.

 

 “ÜLKEMİZDE TİCARETİN VE YATIRIMIN ÖNÜ AÇIKTIR”

Genç İş İnsanlarına güveniyoruz ve başarılı olmanızı istiyoruz diyen Başkan Karaosmanoğlu’da, “Her gün gelişen Türkiye eğitimden sağlığa, kültürel gelişmişlikten ulaşıma her alanda aşama kat ediyor. Ekonomi ve dışa bağımlılıktan uzaklaşan, ihracat kalemlerinin çoğalmasıyla tüm dünyaya açılan bir anlayışla Türkiye iyi bir noktaya geldi. Bu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde, şehrimizin sanayicisinin ve ticarette söz sahibi olanların dünyaya daha çok açılmasını istiyor ve önemsiyorum. Ülkemizde ticaretin ve yatırımın önü açıktır. Siz değerli Genç İş İnsanlarına tavsiyem kendi çevrenizle yetinmeyin. Açılın ve ülkemizin üretim kapasitesi ile yeteneklerini dünya pazarlarına sunun” dedi.

 

 

“YERLİ ÜRETİMDEN YANA TAVIR ALIYORUZ”

Irak, Suriye, Yemen, Libya, Mısır ve daha birçok ülkenin perişan bir durumda olduğunu da dile getiren Karaosmanoğlu, “Türkiye’yi de aynı duruma sokmak için büyük bir çaba sarf ettiler. Ancak başaramadılar. Şimdi yolumuza her anlamda devam ediyoruz.   Cumhurbaşkanımız iş dünyasının gelişmesi için büyük çaba sarf ediyor. Bizlerde yerel yöneticiler olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve bu noktada önemli adımlar atıyoruz. Yerli üretimden yana tavır alırken projelerimizde ülkemizin en üst seviyede fayda sağlaması için gayret ediyoruz. İş dünyamızın temsilcileriyle ortak hareket ederek dünya da söz sahibi olmaları için gayret ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik Kocaeli’yi yakından ilgilendiren konularda yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL