eTwinning projesi yeni etkinliklerle öğrencileriyle buluştu

      Evdeyim eğlenebilirim eTwinning projesi mart ayında da yeni etkinliklerle öğrencileriyle buluştu. Öğrenciler  yoğun geçen sınav dönemine denk gelmesine rağmen motivasyonlarında düşüş yaşamadan ögretmenleri ve arkadaşlarının desteği ile etkinliklerini eksiksiz..

eTwinning projesi yeni etkinliklerle öğrencileriyle buluştu

      Evdeyim eğlenebilirim eTwinning projesi mart ayında da yeni etkinliklerle öğrencileriyle buluştu.

Öğrenciler  yoğun geçen sınav dönemine denk gelmesine rağmen motivasyonlarında düşüş yaşamadan ögretmenleri ve arkadaşlarının desteği ile etkinliklerini eksiksiz tamamladılar.

İlk olarak Recep Güngör Anadolu Lisesinde İngilizce öğretmenliği yapan Nur Atak önderliğinde Türk kültürüne özgü Ebru sanatıyla ilgili araştırma yaptılar. Ardından tarihi ve günümüze kadar uzanan güzelliğiyle öğrencilerimize ilham veren geçmiş çalışmalarla kültürümüzün ne denli geniş yelpazeye yayıldığını gösteren İngilizce ve Türkçe sunumlarla hem  İtalyan arkadaşlarına ve öğretmenlerine hem de Türk öğrencilerin zoom üzerinden bilgilendirme yaptılar. Sunum sonrası öğrenciler öğretmenleri ile birlikte ebru çalışmalarını gerçekleştirdi ve birbirinden güzel örnekleri sergilerine eklediler.

 

İkinci olarak İtalyan ögrencilerle birlikte seçtikleri İngilizce şarkıyı her okul bir bölüm alarak seslendirdiler. Böylece her okulun ve her öğrencinin eğlenerek katılım gösterdiği bir etkinliği daha gerçekleşti. Proje kurucularından Gönül Kavuzkoz’un desteği ve tüm öğretmenlerin ve öğrencilerin katılımıyla zoom üzerinden kamera arkası görüntüleri izleyip hem gülümseyip hem de kendilerine öz eleştiri yaparak özgüven tazelediler.

Kocaeli Darıca Deniz Yıldızları MTAL okulunda öğretmenlik yapan diğer proje kurucu Önder Kuru’nun yardımları ve yeni dahil olan aynı okulda görev yapmakta olan Barbaros Erman ile öğrencilerin 3D çizim programı ile ilgili  bilgilendirildiği webinarımız gerçekleştirildi.

Öğrencilerinin yaratıcılıklarını engellemeyen ve çalışmalarını destekleyen bir ekip kadrosuyla bu ayı da dolu dolu tamamladılar. Yaygınlaştırma çalışmalarını yürüten ve görevini ihmal etmeyen Takım lideri Tan Doğan’ı tebrik ederiz. Proje Çalışmalarına  hem sosyal hesaplardan hem de web sitesinden ulaşabilir öğretmenleri ve öğrencileri bu zorlu dönemde yenilikçi eğitim yaklaşımı ile uzaktan da olsa hep bir arada çalışmalar gerçekleştirdikleri için destekleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL