Fatih Devlette Akılcı Laboratuvar Kullanımı Projesi Eğitimi

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yürütülen, “Akılcı Laboratuvar Kullanımı Projesi” kapsamında Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığında görevli Uzman Hüseyin Temuroğlu ve Derya Göçmengil tarafından hastanemiz laboratuvar sorumlu hekimleri ve..

Fatih Devlette Akılcı Laboratuvar Kullanımı Projesi Eğitimi

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yürütülen, “Akılcı Laboratuvar Kullanımı Projesi” kapsamında Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığında görevli Uzman Hüseyin Temuroğlu ve Derya Göçmengil tarafından hastanemiz laboratuvar sorumlu hekimleri ve laboratuvar birim sorumlularına bilgilendirme eğitimi verildi.

Sağlık hizmet sunucularında, hastaya doğru tanı konulmasını sağlamak, test sonuçlarının klinik yararlılığını arttırmak ve test istemlerinin maliyet etkili olarak sürdürülebilmesi amacı ile tıbbi laboratuvarlardan gereksiz istenen test sayısını azaltıcı faaliyetlerin düzenlenmesi için verilen eğitime, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcıları Uzm. Dr. Hüseyin Yavuz Erdoğan, Uzm. Dr. Esen Aydemir, İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Yusuf Miraç İlhan, laboratuvar sorumlu hekimleri ve ilgili birim sorumluları katılım gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL