Gebze değişim istiyor

Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, Kocaeli TV’de canlı yayımlanan programda moderatör Murat Turan’ın ve vatandaşların sorularını yanıtladı. Gebze Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın..

Gebze değişim istiyor
Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, Kocaeli TV’de canlı yayımlanan programda moderatör Murat Turan’ın ve vatandaşların sorularını yanıtladı.
Gebze Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlk olarak Murat Turan’ın sorularını yanıtlayan Serap Çakır, adaylık süreci, seçim çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi.
ADAYLIK SÜRECİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Konuşmasına “Hoş geldiniz” diyerek başlayan Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır adaylık sürecinden bahsederek, “Adaylık sürecim kendi tercihim değildi.Bağlı bulunduğum partinin üzerine aday oldum. Daha sonra çekilmek zorunda kaldım. Ve kamuoyunun aday olmam yönünde baskıları devam etti. Herhangi bir partidense bağımsız olarak yoluma devam etme kararı aldım” dedi.
Murat Turan’ın “Yola çıktığınız an ile şu an ki heyecanınız bir mi ? sorusuna Serap Çakır,”Saha çalışmalarında vatandaşlarımızın görüşlerine baktığım zaman, iyi ki çıktım. 31 Mart gecesindeki sonuçtan sonra asıl olay ortaya çıkacak. Bakıldığı zaman Gebze bir değişim istiyor. Ancak sandık sonucuna göre her şey ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.
GEBZE’NİN SORUNLARI BELLİ
Murat Turan’ın “Gebze halkının şundan şikayetçiyiz, dediği oluyor mu ?” sorusuna cevap veren Çakır,” Öncellikle İlker Bey’in analizleri sağlamdır. Garantici bir insanım 31 Mart gecesine kadar kesin şöyle olur böyle olur demeyeceğim. Gebze’nin sorunları belli. Gebze’nin sorunları imar sorunu, trafik sorunu ve sosyal alan yetersizliği. Gençlere ve kadınlara yönelik faaliyet alanlarının yetersizliği ve tapu sorunu” şeklinde konuştu.
HERKES FARKI GÖRECEK
Projelerini anlatan Serap Çakır, “İlk önce çevre düzenlemeleri, trafik sorunu ve bunlarla birlikte imar sorunlarını çözmek için de girişimlerde bulunulacak. Kısa vadede çevre düzenlemeleri yapmak istiyoruz. Daha ışıl ışıl, keyifle yaşanabilecek bir Gebze. Sosyal alan oluşumunu sağlamak kısa sürede yapılabilecek projeler. Gebze çok beton biraz hareket getirmek gerek. Uzun vadeli projeler için Büyükşehir’in onayı gerekiyor. 5 yılda başlanır ancak bitmez. Diğer dediklerimiz 5 yılda çözülebilir. İlk 5 yılda herkes farkı görecek. Zaten iyi olursak ikinci ve üçüncü 5 yıl da gelir” dedi. Kararsız seçmenler hakkında konuşan Serap Çakır, şunları belirtti; “Yüzde 20 civarında bir kararsız seçmen var. Bunlar da kararını verir ya da korkuyorlar söylüyorum. Ben kararsız seçmenlerin kararlarını söylemeye çekindiklerini düşünüyorum.”
GEBZELİLER ALTERNATİF ARIYORDU
Turan’ın sorularının ardından konuşan Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır şunları kaydetti; “18 Ocak’ta başvurumu yapmıştım ve 20 Ocak’ta büyük bir mitingle adaylığımı ilan etmiştim. Bu süreçte mahallelerde parti gibi teşkilatlandık ve seçim çalışmalarına başladık.G ördüğüm o ki Gebze bir değişim istiyor. Gebze alternatif arayışındaymış ve bayan bir adayın varlığı bağımsız olarak çoğu kişi tarafından kabul gördü. Gerekli hizmetleri yapmak için şeffaf, üretken ve eşitlikçi bir belediyecilik anlayışı ile hareket ederek 31 Mart’tan sonra inşallah, yapacağımız hizmetlere herkes şahit olacak. Bugüne kadar konuştuklarımızı yapacağımızı tanıyanlar biliyor. Fakat tanımayanlar için bir vaat olarak duruyor.Seçimden sonra neler yapabileceğimi ve boş konuşmadığımı  görecekler. Bugün oy verenler bana seçimi kazandıracak olanlar dışında yaptığım çalışmalarla ikinci bir kez oy vermeyenlerin de destek olacağından eminim.Biz bu süreçte elimizden geleni yapacağız. Sizlerin de destekleri ile birlikte inşallah hedefimiz seçimi kazanmak.”
EVDE TAPU DAĞITIYORLAR
Soru cevap kısmında Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, sorulan sorulara samimiyetle cevap verdi. Yavuzselim ve Hürriyet mahallelerindeki tapu sorunu hakkında sorulan soruya cevap veren Serap Çakır, “Tapu sorunu ile ilgili 15 Mart’tan sonra iki büyük toplantı yapacağız. Uzman ekibimiz ile birlikte ayrıntılı bir açıklama yapacağız. Şu an tapular veriliyor gibi bir şeyler var. Veriliyor mu bilmiyorum. Evde tapu nasıl dağıtılır onu da bilmiyorum. Tapular dağıtılmaya başlanmış keşke tapular verilse. Bir iş eksik olarak teslim almış olurum. Sonuçta tapular verilebiliyormuş. Yarın göreve geldiğimde tapuların tamamını da ben verebilirim” şeklinde konuştu.
GEBZE’NİN İL OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM
“Gebze’nin il olması için elinizden geleni yapacağınızın sözünü veriyor musunuz?” sorusuna Serap Çakır, “Gebze’nin il olması için gerekli girişimlerde bulunacağımın sözünü vermiştim. Bu benim elimde olan bir şey değil. Büyükşehir’in onayı ve Ankara’nın oluru gerekiyor. Bunun için girişimlerde bulunacağım. Onlarda destek olursa olur” dedi.
PAZARLAR GERİ GELECEK
Cuma ve Pazartesi pazarı hakkında sorulan soruya Serap Çakır, müjde niteliğinde bir cevap verdi. Çakır, “Cuma ve Pazartesi pazarları tekrardan yeni güzergahlar belirlenip oradaki mahalle halkına da sorulduktan sonra geri getirilecek. Aynı caddeler olmaz farklı caddeler olur ama getirilecek” dedi.
Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, “Çalışan bayanlar mahallelere için kreş yapılacak mı?” sorusuna ise, “Projelerimiz arasında var. Mahallede uygun bir yer belirlendikten sonra yapılabilir. Her yer dolu dolu gözüküyor ama belediyenin başına geçtikten sonra görebileceğiz. Gördükten sonra hayata geçirilecek” dedi.
İLK 5 YIL, BİR PARTİYE GEÇMEM
“İkinci 5 yıl başka bir partiye geçiş yapacak mısınız?” sorusuna yanıt veren Serap Çakır, “İlk 5 yıl geçiş yapmayacağım çünkü her seçmen kitlesinden oy alacağım için bir partiye geçmem doğru değil. İkinci 5 yıl mümkünse geçmem ama büyük konuşmak istemiyorum. Şartlar ve durumlar değişir, bilemeyiz. Zaten hizmeti güzel yaptıktan sonra hangi partiye geçsem  ‘Serap Hanım çalışıyor’  diyerek oy verirsiniz” şeklinde konuştu. Serap Çakır, bir çocuğun, “Okullar hakkında projeniz var mı?” sorusuna ise şöyle cevap verdi; “Bütün kurumlarla arası iyi olan bir yönetici olacağım için benim yönetimimde sorunlar en aza iner. Ne gerekiyorsa her şey yapılacak.”
SPOR BRANŞLARI BİR ARAYA TOPLANACAK
Coşkulu kalabalığı coşkulu slogan ve alkışları arasında soruları yanıtlayan Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, “Sporla ilgili bir proje var mı?” sorusuna ise, “Sportif faaliyetlere adaylığımdan önce de katkı sunuyordum. Belediye başkanı olunca da resmi şekilde yardımlarımız devam edecek. Spor faaliyet alanı projemiz bütün spor branşlarını bir araya toplayacak” dedi.
Program, Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır ve bağımsız meclis üyesi adaylarının toplu fotoğraf çektirmesinin ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL