“Gebze’den Bir Kıvılcım Yakıyoruz”

Tiyatro bildirgesini birlikte okuyup Türkiye’ye destek çağrısı yapacaklar ** Faaliyetleri arasında tiyatro da olan Gebze BİLKAR, Dünya Tiyatrolar Günü bildirgesini Gebze’de kentin yedi paydaşı ile birlikte okuyup tüm Türkiye’ye tiyatro..

“Gebze’den Bir Kıvılcım Yakıyoruz”

Tiyatro bildirgesini birlikte okuyup Türkiye’ye destek çağrısı yapacaklar

** Faaliyetleri arasında tiyatro da olan Gebze BİLKAR, Dünya Tiyatrolar Günü bildirgesini Gebze’de kentin yedi paydaşı ile birlikte okuyup tüm Türkiye’ye tiyatro toplulukları için destek çağrısında bulunacak

Sermaye çevresinden bakınca sanayinin, emek çevresinden bakınca emeğin kenti, Kocaeli’nin Gebze İlçesi 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü sıradışı bir etkinlikle karşılıyor.

Gebze’de kültür sanat alanının etkin ve üretken sivil toplum örgütü Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi – BİLKAR; 27 Mart Dünya Tiyatro Günü bildirgesini kentin yedi paydaşı eşliğinde okuyacak.

Ülke Geneli Tüm Topluluklar İçin Destek Çağrısı Yapılacak

Bildirgenin okunmasının ardından pandemi sürecinin mağdur ettiği ülke geneli tüm tiyatro toplulukları için destek çağrısı, etkinliğin paydaşları ile yapılacak. Katılımcı kurumların temsilcilerinin destek çağrılarının video çekimi sosyal medya platformundan da paylaşılacak.

Kentin Paydaşları İle

BİLKAR’ın Hacı Halil Mahallesi, İsmet Paşa Caddesi, Beşiroğlu Altın Han’daki yerinde 27 Mart Cumartesi günü saat 16.30’da gerçekleşecek etkinlik TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Gebze Temsilciliği, Eğitim-Sen Gebze Şubesi, Eğitim-İş Sendikası Kocaeli 2 No’lu Şube, Tüm Emekli-Sen Gebze Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği – ÇYDD Gebze Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği – ADD Gebze Şubesi ve Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği tarafından destekleniyor.

Moda Sahnesi’ni Canlı Yayında Ağırladık

BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli aynı amaç doğrultusunda bu hafta içinde Moda Sahnesi’ni Einstein’in ihaneti adlı oyunla sosyal medya ağı üzerinden ağırladıklarını belirtti. İstanbul’da bir araya gelen tiyatro gruplarının canlı yayında sahneledikleri oyunlarla seyirciye ulaşıp varlığını sürdürmeye çalıştığını belirten Başkan Dikkatli şunları kaydetti:

Gebze’den Bir Kıvılcım Yakıyoruz

“Pandemi öncesi çok sayıda topluluğu Gebze’de ağırlamıştık. Pandemi sürecinde de bu zeminde üretilen bir çalışmaya hafta içinde katkıda bulunduk.  Bir nevi seferberlik başlattık. Her ay bir ildeki tüm sivil toplum örgütleri bir oyuna bilet alarak destek olabilir. Biz Gebze’den bir kıvılcım yakıyoruz, Tüm Türkiye’ye yayılmasını diliyoruz. 27 Mart’taki çağrımız da bu doğrultuda olacaktır.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL