‘Gebze’nin Bugünü ve Geleceği’

CHP Gebze İlçe Örgütü hafta sonunda  Prof.Dr. Ali Akdemir koordinatörlüğünde düzenlenen ‘Gebze’nin Bugünü ve Geleceği’ temalı arama konferansıyla kentin sorunları, çözüm noktaları ile şehrin eksileri ve artıları konuşuldu. Ekonomik, kültürel..

‘Gebze’nin Bugünü ve Geleceği’

CHP Gebze İlçe Örgütü hafta sonunda  Prof.Dr. Ali Akdemir koordinatörlüğünde düzenlenen ‘Gebze’nin Bugünü ve Geleceği’ temalı arama konferansıyla kentin sorunları, çözüm noktaları ile şehrin eksileri ve artıları konuşuldu.

Ekonomik, kültürel ve sosyal konularda Gebze’nin röntgenini çeken arama konferansına dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra özellikle kadınların gösterdiği ilgi dikkatten kaçmazken katılanlar oldukça verimli iki gün yaşamış oldu.

ÇÖZÜMLER SUNDULAR

Gebze’deki pek çok sorun kategoriler halinde işlenirken, katılımcılar ilk gün problemleri teşhis edip ertesi gün çözüm noktaları için birlikte yanıt aradılar. Ulaşım, kent yönetimleri, denetim, eğitim, kültür-Sanat, spor ve daha pek çok bölümde Gebze ele alınırken konferansa katılanlar kentte aksayan noktalara teşhisler aradılar. İki gün farklı oturumlarla gerçekleşen bu önemli konferans sonunda pek çok kıymetli bilgi ve veri toplanmış oldu.

ÇALIŞMAYA DEVAM EDELİM

Konferansa katılan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, “Akıl ve bilim ışığında önemli bir iş başardık. Hep birlikte çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Çok çalışacağız. Çalışmazsak bunların bir anlamı yok” dedi. Katılan herkese teşekkür eden Yılmaz, “Çok değerli iki gün geçirdik. Herkese teşekkür ederim. Farklı ve yararlı görüşler dinledik. Bir arada hareket ettik, sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadım” ifadesini kullandı.

ORTAK AKIL ÖNEMLİ

Programın kapanış konuşmasını yapan CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Recep Dursun, “Çok güzel bir hafta sonu geçirdik. Emeklerinize sağlık diyorum. Bu programdan çıkan sonuçları arşivime alıp çalışmalarımda kullanacağım. Elde edilen sonuçlardan mutlaka faydalanacağım. Bir arada güçlüyüz, ortak akılla yürümeye ve fikirler üretmeye devam edeceğiz. Bu güzel arama konferansında yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum, en yakın zamanda yeniden birlikte olacağız” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL