“Gerçeğin sesi olan basın mensuplarımız”

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısı ile bir mesaj yayınladı.   Mustafa Türel mesajında şunları kaydetti:   Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü..

“Gerçeğin sesi olan basın mensuplarımız”

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

 

Mustafa Türel mesajında şunları kaydetti:

 

Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Bu anlamda 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuzda kutlanmaktadır.

 

Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Artık her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir.

 

Gücün değil doğrunun, çoğunluğun değil eşitliğin, yandaşlığın değil gerçeğin sesi olan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik eder, özgürlükler dilerim..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL