Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi’nden Vefa Olimpiyatı

Bölgemizin tanınan ve tercih edilen okulu, Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi  Okulu yapan hayırsever;  Kroman Çelik ve Yücel Boru Şirketler Grubunun kurucusu Merhum Gökşen Mustafa Yücel in adına Kocaeli  geneli..

Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi’nden  Vefa Olimpiyatı

Bölgemizin tanınan ve tercih edilen okulu, Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi  Okulu yapan hayırsever;  Kroman Çelik ve Yücel Boru Şirketler Grubunun kurucusu Merhum Gökşen Mustafa Yücel in adına Kocaeli  geneli matematik olimpiyatı düzenliyor.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’nın teşviği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile gerçekleştirilecek Kocaeli geneli “Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa” Ödüllü Matematik olimpiyatına  Gebze Teknik Üniversitesi ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi de destek veriyor.

Kroman Çelik, Yücel Boru ve Çayırova Boru gibi  kuruluşları kurmuş ülke ekonomisine büyük bir katkının yanı sıra binlerce kişilik bir istihdam meydana getiren Gökşen Yücel bey; Kazandığı ile Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi gibi pek çok prestijli okul yaparak ülke eğitimine de büyük  katkılar yapmıştır. Ufku geniş,girişken bir sanayici olmanın yanı sıra alçak gönüllü ve babacan bir vatan ve millet sevdalısı olan bir değerin genç nesillere tanıtılması ve rol model olmasının sağlanması çok önem arz etmektedir..

İlçe Kaymakamı Ömer Karaman’ın teşvik etiği ,İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’un  ilgilendiği, Gebze Teknik Üniversitesi ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat bahçesinin de katkı verdiği projeye ilgi büyük.

“Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa” Ödüllü Matematik Olimpiyatının başvuruları okulun gmyal.meb.k12.tr internet adresi üzerinden 29 Mart 2019 tarihine kadar dijital olarak yapılmakta; Birinci aşaması 13 Nisan 2019 da Okulda, Final yarışması ise 02 Mayıs 2019 Tarihinde Bağlarbaşı Ortaokulu Spor Salonunda yapılacaktır. Yarışma Finaline kalan  9 okulun öğrencilerinin her birine 1500 TL ye kadar para ödülü danışman öğretmenlerine de altın verilecektir. İl genelinde 100’ün üzerinde okulun katılması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL