Güncel Manşetler Spor

Gölcük’de ki 8. Büyük Yağlı Güreşleri Nefes Kesti

Gölcük Belediyesi tarafından organize edilen ‘Büyük Yağlı Güreşleri’ müsabakaları sona erdi. İhsaniye Denizevler Sahili’nde gerçekleşen Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşlere CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,..

Gölcük’de ki 8. Büyük Yağlı Güreşleri Nefes Kesti

Gölcük Belediyesi tarafından organize edilen ‘Büyük Yağlı Güreşleri’ müsabakaları sona erdi.

İhsaniye Denizevler Sahili’nde gerçekleşen Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşlere CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları Levent Değirmenci, İbrahim Tektaş, Kemal Kahraman, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Yağlı Güreş Ağası Mehmet Özbek, Siyasi Parti temsilcileri, iş adamı, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Başpehlivan Gölcüklü Nedim Gürel Oldu

656 yıllık gelenek olan ata sporu yağlı güreşler Gölcük’te sürdürülüyor. Gölcük Belediyesi’nin organize ettiği Geleneksel Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri İhsaniye Denizevler Sahilinde gerçekleşti. Minik, teşvik, tozkoparan, ayak, deste, küçük orta, büyük orta, Başaltı, Baş kategorilerinde yarışan 300’e yakın pehlivan güreşlere katıldı. Başpehlivanlık için ise 20 pehlivan mücadele etti. Çektikleri peşrevlerle göz doldurdukları mücadele sonunda Gölcüklü Güreşçi Nedim Gürel Başpehlivan olurken, ikinci Hüseyin Gümüşalan, üçüncü ise Salih Erinç oldu. Dereceye giren pehlivanlara ödüllerini Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Güreş Ağası Mehmet Özbek takdim etti.

13 ayrı kategoride yapılan ve 300 güreşçinin yer aldığı müsabakalar sonunda, Başpehlivanlık mücadelesini Hüseyin Gümüşalan’ı mağlup eden Nedim Gürel kazandı.

Katılan Bütün Pehlivanlara Teşekkür Ediyorum

Vatandaşların güreşlere verdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ellibeş, ” “Biz Gölcük Belediyesi olarak yaşamın her alanında sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini Gölcük halkımıza yaşatmak konusunda iddialıyız. Halkımızın ortak sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla toplumda karşılığı olan organizasyonları bir bir gerçekleştirmekteyiz. Gölcük Belediyesi olarak, halkımızın birlik ve dayanışma ruhunun pekişmesine katkı sağlayacak manevi mutluluğunu destekleyecek çalışmalarımız önümüzdeki zamanlarda artarak devam edecektir. Görüldüğü gibi günün ilk müsabakalarından itibaren tribünler doldu. Bugün burada çok güzel güreşler yapıldı. Katılan bütün pehlivanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri müsabakalarında dereceye giren pehlivanların madalya ve kupalarını, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Güreş Ağası Mehmet Özbek, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Gölcük Belediyesi Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci ve Meclis Üyeleri verdiler.

Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri Sonuçları;

Baş:

1- Nedim Gürel

2- Hüseyin Gümüşalan

3- Salih Erinç

3- Güngör Ekin

Başaltı:

1- Kazım San

2- Hamza Özkaradeniz

3- Tanju Gemici

  1. Yusuf Tatlı

Büyük orta:

1- Yıldıray Akın

2- Uğur Taşdan

3- Gazanfer Kahveci

3- Murat Bozpınar

K.Orta B.Boy

1- Berat Pehlivanoğlu

2- Ömer Özbek

3- Tunahan Özgül

3- Serhat Yılmaz

Orta K.Boy

1- Erdal Duman

2- Barış Bayan

3- Engin San

3- Murat Sert

Deste Büyük Boy

 1- Ramazan Sarı

2- Eyüp Özçakır

3-  Bilal Gümüşalan

3- Yavuz Ayaz

Deste Küçük Boy

1- Abdulvasi Balta

2- Oğuzhan Ünal

3- Serdar Yıldırım

3- Hakan Keskin

Ayak Boy

1- Yunus Emre Uzuner

2- Ali Kemal Cici

3- Oktay Tuncay

3- Fatih Kırat

Tozkoparan Boy

1- Mikail Topal

2- Erkan Şahin

3- Emircan Özmüş

3- Mahmut Düzcan

Teşvik 2 Boy

1-Alper Altay

2-Beratcan Yürek

3- Ömer Faruk Cici

3- Hacı Ramazan Konak

Teşvik 1 Boy

1- Umut Kaymaz

2- Onur Keskin

3- Dari Mahmutov

3- Batuhan Türkoğlu

Minik. 2 Boy

1- Arif Kenar

2- Münir Akkuş

3- Serhat Büber

4- Abdullah Top

Minik. 1 Boy

1- Güvencan Türkoğlu

2- Hüseyin Beyaz

3- Fatih Toprak

3- Enes Olgun

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL