Ekonomi Gebze Genel Güncel Manşetler Surmanset

GTO, Buhara Ticaret Heyetiyle GOSB’ da bir araya geldi

Üyelerinin ihracat hacimlerini yükseltmek ve yabancı sermayenin bölgeye yatırım yapması yoluyla yeni istihdam fırsatları oluşturulması adına etkili çalışmalar yürüten  Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve Oda temsilcileri,..

GTO, Buhara Ticaret Heyetiyle  GOSB’ da bir araya geldi

Üyelerinin ihracat hacimlerini yükseltmek ve yabancı sermayenin bölgeye yatırım yapması yoluyla yeni istihdam fırsatları oluşturulması adına etkili çalışmalar yürüten  Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve Oda temsilcileri, 26 Temmuz Perşembe günü Özbekistan Sırderya Ticaret Heyetinin GTO’ yu ziyareti ardından bu kez Özbekistan Buhara Ticaret Heyetinin Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ nde gerçekleşen sanayi kuruluşları ziyaret programına katıldılar.

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GOSB Başkanı Vahit Yıldırım, GTO Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreteri ve GOSB yetkilileri; Buhara Valisi  , Buhara Belediye Başkanı , Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosu  , Buhara Ekonomi Dairesi Başkanı ve Özbek iş adamlarının yer aldığı heyetle, GOSB İdari Binasında bir araya geldiler.

Yapılan sunum ve bilgilendirme ardından AROMSA A.Ş. ve ENKA CİVATA A.Ş.’yi ziyaret eden heyet yetkilileri, OSB mevzuatına ilişkin de bilgi aldı.

Ziyarette, Özbekistan ile gelişen ekonomik ilişkilerden Gebze Bölgesinin de mutlak pay alması gerektiğine dikkat çeken Gebze Ticaret Odası Başkanı, bu kapsamda karşılıklı ticaret heyeti ziyaretlerinin önemli olduğunun altını çizdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL