GTÜ’de Mezuniyet Coşkusu

Gebze Teknik Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni  Gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Muhammed..

GTÜ’de Mezuniyet Coşkusu

Gebze Teknik Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni  Gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkan Vekili Nilay Ayran, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Sanayici ve iş adamları, öğretim üyeleri,  öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Gebze Teknik Üniversitesi Okul Birincisi Elshanı  Kamberi ve Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “ Gebze Teknik Üniversitemiz de Türkiye’de araştırma üniversitesi niteliğindeki ilk on üniversiteden biridir. Böylesine önemli ve güzel bir üniversiteden mezun olmakta ayrıcalıktır.  Gebze Teknik Üniversitemiz özellikle çevresindeki sanayi kuruluşlarıyla iç içe ve sanayinin gelişmesine de katkı sunan bir anlayışla burada eğitim ve öğretimini sürdürüyor. Üniversite – Sanayi işbirliği Sanayi Odamızın da destekleriyle belli bir aşamaya taşındı. Bundan sonrada daha iyi bir noktaya taşımak içinde bu gayretler devam edecek. Mezun olan genç arkadaşlarımın Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılar sunacağına inancım tam. Onların başarılarının bundan sonrada artarak devam edeceğine inanıyorum. Çünkü bu üniversite onların kendilerini ilgi alanlarına göre yetiştirdiği gibi ülkenin sosyal ve kültür alanlarında da söz sahibi olabilecek boyutlarda yetişmelerine katkı sağladığını biliyorum. Bugün mezun olacak öğrencilerimizin değerli velilerini de kutluyorum. Yetiştirdiğiniz değerli evlatlar, bugün mezun olarak emeğinizin karşılığını sizlere sundu. Üniversitemizin değerli akademik kadrosu gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için büyük bir özveriyle çalışmalarını ortaya koydular. Emekleri için değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Yeni rektörümüzün görevinin hayırlı olmasını diliyorum. Bir önceki rektörümüz Haluk Görgün hocamıza da emekleri için teşekkür ediyorum. ” dedi.

Vali Aksoy ve Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan lisansüstü eğitim gören ve dereceye giren öğrencilere mezuniyet belgeleri ile plaketlerini verdiler.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL