“Halkımızın bilinçlendirilmesinde basının çok önemli katkıları bulunuyor”

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı İle İlgili Basın Açıklaması “Ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok..

“Halkımızın bilinçlendirilmesinde basının çok önemli katkıları bulunuyor”

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı İle İlgili Basın Açıklaması

“Ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunmaktadır.

Türkiye’de basılmamış kitapların toplatıldığını da görsek, özgür ve tarafsız basının sağlam temeller üzerinde yükselmesi birey olarak hepimizin görevleri arasındadır.

Basın dünyasında çalışan ve emek veren gazetecilerin yağmurda, çamurda, sıcakta, soğukta, hapishanelerde, zaman zaman ise canını da tehlikeye atarak gerçekleştirdiği özverili çalışmaları sayesinde ülkemizde basın önemli bir konumda bulunmaktadır.

Ülkemizin ve şehirlerimizin gelişimi, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basın sektörünün çok önemli katkıları bulunuyor.

Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarının etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapmasının demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, kalemini kiraya vermemiş, tarafsızlığını kaybetmemiş, başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve tüm ulusal haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere, değerli basın çalışanlarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutlar, kendilerine sağlık, başarı ve temenni ederim.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL