‘Hayat boyu öğrenme’ toplantısı yapıldı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında Halk Eğitim Merkezinde ‘Hayat Boyu Öğrenme’ toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Tarım Müdür Vekili Ferit Taşdemir, Gebze Teknik Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Dekanı Erhan Demirbaş, Gençlik..

‘Hayat boyu öğrenme’ toplantısı yapıldı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında Halk Eğitim Merkezinde ‘Hayat Boyu Öğrenme’ toplantısı yapıldı.

Toplantıya İlçe Tarım Müdür Vekili Ferit Taşdemir, Gebze Teknik Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Dekanı Erhan Demirbaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Gökhan Yavaşer, İlçe Müftüsü Orhan Örnek, Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, SHM Müdürü Kadriye Aydemir, Kroman Çelik İlkokul Müdürü Zihni Aydın, İşkur Müdürü Ayhan Kutlu, Gebze Belediyesinden Mehmet Yılmaz, İlçe Sağlık Müdürlüğünden Zülal Sarıkaya Gebze Emniyet Müdürlüğünden Polis Memurları katıldı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yürütülen çalışmalar kurum müdürü Mustafa Aydın tarafından sunularak toplantı başlangıcı yapıldı.

Bu doğrultuda önümüzdeki dönemde kurslarda görev almak isteyen uzman kişiler için Halk Eğitim Merkezine başvuru yapmaları beklenirken özellikle kamu kuruluşlarında çalışan kişilerin öncelikli olarak görevlendirileceği vurgulandı.

2018-2019 yılı Halk Eğitim Merkezi çalışmalarının planlanmasının yapılması konusunda kurum yöneticilerinin ihtiyaçlarının belirlenmesi konusunda tüm eğitimlerin verileceği belirtildi.

Toplantıda mesleki kurslarda yer sıkıntısı çekildiği belirtilirken Kaymakam Mustafa Güler bu konuda; ihtiyaç duyulan işletmelerin kurs yeri olarak kullanılabileceğini belirtti.

Kaymakam Güler ”  Yetişkin insanların belli yaşlardan sonra çeşitli alanlarda ihtiyaçları doğabiliyor (resim yapma, müzik kuraları gibi) bunun yanında okuma yazma gibi temel  eğitim ihtiyaçlarının karşılanması ya da bilgisayar teknolojileri gibi günümüzün en önemli alanlarında eğitim ihtiyaçlar artıyor.  Ancak bizim bölgemiz eğitim seviyesi belli bir düzeyin altında olan kişilerin yoğunlukta olduğu bölge. Bu yüzden var olan iş alanlarında nitelikli insan yetiştirmek halk eğitimin görevidir. Bu yüzden iş verenlerle irtibata geçip bu alanda çalışmalar yapılmalıdır. Bunun yanında bilgisayar alanında yazılım alanında çalışmalar yapılmalıdır”  diyerek Halk Eğitim Merkezinde Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL