Güncel Manşetler Spor

Hedef 30 bin kişilik sporcu ordusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, bünyesinde faaliyet gösteren Spor Okullarında görev yapan antrenör ve koordinatörleri bir araya getirdi. Geniş kapsamlı toplantıda antrenörlere seslenen Gençlik ve Spor Hizmetleri..

Hedef 30 bin kişilik sporcu ordusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, bünyesinde faaliyet gösteren Spor Okullarında görev yapan antrenör ve koordinatörleri bir araya getirdi. Geniş kapsamlı toplantıda antrenörlere seslenen Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, “Ücretsiz Spor Okulları, 13 bin kişilik bir ordu. Sizler de bu yapının önemli bir parçasısınız. Bu enerji sizde var. Bu sayede 13 binler 30 binlere çıkar” dedi.

ANTRENÖR VE KOORDİNATÖRLER KATILDI

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Ücretsiz Spor Okulları antrenör ve koordinatörleriyle Akademi Lise İzmit Şubesi’nde bir araya geldi. Toplantıya 12 ilçede faaliyet gösteren Spor Okulları antrenör ve koordinatörlerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi yöneticileri katıldı.

TOPLANTI AKADEMİ LİSEDE YAPILDI

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, sözlerine toplantı mekanı seçiminin tesadüf olmadığını söyleyerek başladı. Bilgi, “Toplantımızı Akademi Lise’de yapmak istedik. Çünkü burası eğitim anlamında son derece önemli bir yer. Sizlerin de Kılavuz Gençlik çatısı altında hizmet veren Akademi Lise’yi tanımanızı, bu havayı solumanızı istedik” dedi.

13 BİNLER 30 BİNLERE ÇIKAR

Bilgi, konuşmasında Spor Okulları’nın 13 bin kişilik bir ordu olduğunu söyledi. Bu önemli yapının en önemli parçasının antrenörler olduğuna dikkat çeken Bilgi, “Bu enerji sizde var. Bu sayede 13 binler 30 binlere çıkar” dedi. Bilgi, ‘’Sizlerin çocuklara fedakar ve sevgiyle yaklaşımınızla Spor Okulları misyonunu sürdürecektir. Değerlerimizi bu 13 bin çocuğun yarısına versek, 5 ya da 10 sene sonra bu toplum değişir. Bu da sizin emeğinizle olacak” şeklinde konuştu.

GENÇLERE VERİLEN BİLİNÇ

Akademi Lise, Bilgievleri, Akademi Üniversite ve kamplarla gençleri sosyalleştirirken, aynı zamanda bir bilinç vermeye çalıştıklarını anlatan Bilgi, şöyle konuştu: “Bizim bir inanışımız, kültürümüz var. Gençlerimizin bu değerleri, tarihlerini bilmelerini istiyoruz. Aynı zamanda tıbbı da fiziği de bilsinler ve geleceğimizi yönlendirsinler. Spor bunların içinde önemli bir yer tutuyor. Bu enerjiyi doğru kulvara çekmezsek, birileri zararlı hale getirebilir. Biz yaşadığımız toplumda mutsuz oluyoruz. Bu çalışmalarla çocuklarımızı kötü alanlardan izole edeceğiz. Enerjilerini olumlu kullanmalarını sağlayacağız. Böylece ekip olma, nefsine hakim olma, kurallara uyma, nezaketi işleyeceğiz. Bunu yaparsak kimse kırmızı ışıkta geçmez. Sporcu kurallara uyar.”

BU ÇALIŞMALARI ANLAMDIRACAK OLAN SİZLERSİNİZ

Spor Okulları antrenör ve koordinatörlerinin dikkatle izlediği toplantıda, kendilerine düşen önemli görevlerinde altı çizildi. Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşlarıyla önemli çalışmalar yaptığına dikkat çeken Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, ancak bu çalışmaların spor okulları antrenör ve koordinatörleri tarafından doldurulabileceğini söyledi. Bilgi, “Büyükşehir Belediyemiz paydaşlarıyla çalışıp imkanlar sunuyor, mekanlar hayata geçiriyoruz. Bizler güzel işler yapabiliriz. Ancak bunun vücut bulması sizlerin emekleriyle olacaktır” diyerek sözlerine devam etti.

ÖNEMLİ VE ANLAMLI RİCA

Bilgi konuşmasında Spor Okulu antrenör ve koordinatörlerinden önemli bir ricada bulundu. Spor Okularında kabiliyetli gördükleri öğrencileri bir üst çalışma alanlarına yönlendirmelerini isteyen Bilgi, “Bizim ölçüm merkezimizde kabiliyetli çocukları tespit ediyoruz. Bu çocukları kulüplere yönlendireceğiz. Bu yeteneklerin kaybolmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

SEVGİMİZİ EKSİK ETMEYELİM

Bilgi, günümüzde çocukların ve gençlerin en önemli sorunlarından birinin de sevgi eksikliği olduğunu kaydetti. Çok sayıda çocuğun bir boşlukta yaşadığına dikkat çeken Bilgi, “Bu boşluğu sevgiyle ilgiyle ve Spor Okullarıyla dolduracağız. Çocuklarımızı sevelim, sporu sevdirelim.  Model olalım. Sporun ayrılmaz ahlakı işleyelim” diye konuştu.

EVDEN OKULA HAYDİ ANNELER SPORA

Büyükşehir Belediyesi’nin spora aileleri özellikle anneleri de çekmeyi çalıştığını kaydeden Bilgi, bu çerçevede hazırlanan “Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi”ni anlattı. Anneleri ekran ve bilgisayar başından kurtaran projeye dikkat çeken Bilgi, “İstiyoruz ki annelerimiz kentin karar mekanizmasında söz sahibi olsun. Komşu komşuyu bu projeyle tanıyor. Belediye hizmetlerimizi tanıyorlar. Bu projenin yanı sıra Bilgievlerinde annelerimiz için Anne Akademi’yi hayata geçirdik. Bu sayede de annelerimiz evlatlarıyla yeniden iletişimlerini tesis etti” dedi.

RUTİNİN DIŞINA ÇIKIN

Bilgi konuşmasının sonunda Spor okulları yöneticilerinden bu çalışmaları daha geniş kitlelere yaymalarını istedi. Eğitmenlere, “Yeni şeyler üretin. Rutinin dışında yaklaşımlar ortaya koyun” diyen Bilgi, “Şampiyonlar rutinin dışındaki çalışmalarla şampiyon oluyorlar. Sizlerden de bunu rica ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL