Hedef “Çevre Dostu Hastane”

Gebze Fatih Devlet Hastanesi “Sıfır Atık Projesi” Kapsamında Değerlendirildi. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Çevre Yönetim Birimi tarafından Gebze Fatih Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında, Sıfır Atık..

Hedef “Çevre Dostu Hastane”

Gebze Fatih Devlet Hastanesi “Sıfır Atık Projesi” Kapsamında Değerlendirildi.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Çevre Yönetim Birimi tarafından Gebze Fatih Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında, Sıfır Atık Projesinin daha etkin ve verimli olarak yürütülebilmesi amacıyla  yerinde değerlendirmeler yapıldı.

Değerlendirme heyetine, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ferhat Yücel, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Semiha Oruç ve Çevre Sağlığı Teknisyeni Fadıl Kaya eşlik ederken, yapılan değerlendirmeler sonucunda hastanemizin geçici atık depolarının çevre mevzuatına uygun olduğu, hastanenin poliklinik ve servislerinde atıkların kaynağında doğru şekilde ayrılması konusunda personeller tarafından gerekli hassasiyetin gösterildiği, atıkların birim bazlı tartılması uygulamasına geçildiği gözlemlendi. Sıfır Atık projesine verilen önemin altını çizen Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ferhat Yücel; “Gebze Fatih Devlet Hastanesi olarak bu konuda daha bilinçli adımlar atarak bu projeye olan desteğimizi gösteriyoruz. Çevre ve atık yönetimi konusunda yapılan bu çalışmalar ile hastanemizin ‘Çevre Dostu Hastane’ olma yönündeki faaliyetleri tüm hızıyla devam edecektir” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL