Hisar’da hamarat eller iş başında

Hisar Anadolu Lisesi’nde geleneksel olarak yapılan “Hamarat Eller İş Başında” yemek yarışmasına ilgi bu sene de yoğundu. Yarışmaya kız öğrencilerin yanı sıra erkek öğrencilerin de yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti…

Hisar’da hamarat eller iş başında

Hisar Anadolu Lisesi’nde geleneksel olarak yapılan “Hamarat Eller İş Başında” yemek yarışmasına ilgi bu sene de yoğundu. Yarışmaya kız öğrencilerin yanı sıra erkek öğrencilerin de yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. Öğrenciler, yapmış oldukları birbirinden nefis yemeklerle juriyi etkilemeyi başardı.

Yarışma koordinatörü Aysel Özcan, öğrencilerimizin akademik başarıları yanında yeteneklerini de keşfetmeleri amacıyla böyle etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Öğrenciler, yapıp yaşayarak mutfak hizmetlerinin zorluklarını görmüş olup önlerine hazır olarak gelen yemeklerin aslında ne kadar da zahmetle hazırlandıklarını işin mutfağında öğrendiler.

Heyecanlı dakikalara sahne olan yarışmada öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden şık masalar ve lezzetli tarifler karşısında jüri üyeleri, puanlamada zor anlar yaşadı. Üyeler, öğrencilerin beklenenden daha kaliteli ürünler sunduklarını belirterek karar verme noktasında zorlandıklarını söylediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL