İl Afet ve Acil Durum Kurulu Toplandı

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu 2019 yılı 2. toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi. Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcıları;  Dursun Balaban, Osman Günaydın, Nihat Kaynar,..

İl Afet ve Acil Durum Kurulu Toplandı

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu 2019 yılı 2. toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcıları;  Dursun Balaban, Osman Günaydın, Nihat Kaynar, Ali Ada,  AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, daire müdürleri, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, SEDAŞ İl Sorumlusu Çınar Aslan, AFAD Şube Müdürleri ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’nun üyeleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’un yaptığı sunumun ardından  Vali Hüseyin Aksoy  yaptığı konuşmalarında; “ Çalışmalarımızı afet öncesinde yaparak, hazırlıklı olmamız büyük önem taşıyor. Bu anlamda hizmet gruplarının kendi içerisinde toplantılar yapmasında büyük yarar var. Belki Bakanlığımızın habersiz denetiminin dışında bizimde il olarak bu gruplarımızı denetlememiz, eksikliklerimiz varsa bunları görmek ve bunlara çözüm üretmek bakımından önemli. Burada belirli varsayımlar üzerinden hareket ederek, planlamalar yapılmıştır. Her türlü konuda koordineli ve etkin çalışmalar yapmamız gerekiyor. Toplumsal duyarlılığı en üst noktalara çıkarmak ve hazır olmak bakımından bu toplantıları önemsiyorum.” diyen Vali, herhangi bir afet yaşanmaması temennisinde bulunarak,  tüm katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Vali Hüseyin Aksoy’a Afet ve Acil Durum Çantası takdiminde bulundu.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL