Genel Güncel İzmit Manşetler Yaşam

İzmit’ten Kızıltepe’ye çıkarma

10. Uluslararası İzmit Pişmaniye Festivali bu sene Mardin Kızıltepe’den start alacak. Geçen sene Ağrı’da, daha önceki yıllarda Azerbaycan Bakü, Makedonya ve Bosna Hersek’te yapılan Pişmaniye Festivali’nin Mardin Kızıltepe ayağı 2-4..

İzmit’ten Kızıltepe’ye çıkarma

10. Uluslararası İzmit Pişmaniye Festivali bu sene Mardin Kızıltepe’den start alacak.

Geçen sene Ağrı’da, daha önceki yıllarda Azerbaycan Bakü, Makedonya ve Bosna Hersek’te yapılan Pişmaniye Festivali’nin Mardin Kızıltepe ayağı 2-4 Ağustos tarihlerinde yoğun bir programla gerçekleştirilecek.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet Kızıltepe’deki festival için bu ilçeye gidecekler. 3 Ağustos Cuma günü saat 17.00 de İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan dostluk parkının açılışının ardından mehteran takımı ve halk oyunları gösterileri eşliğinde pişmaniye çekimi yapılıp vatandaşlara ikram edilecek.

Yoğun Katılım

Mardin Kızıltepe’deki Pişmaniye Festivali’ne İzmit’ten Başkan Doğan’ın yanı sıra milletvekilleri, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, belediye meclis üyeleri, pişmaniye üreticileri, STK temsilcileriyle basın mensuplarından oluşan yaklaşık 70 kişilik bir heyet gidecek.

İzmit’te Final

Pişmaniye Festivali’nin finali 08 Ağustos’ta İzmit’te gerçekleştirilecek. Çarşamba günü saat 17.00’de Fethiye Caddesi’ndeki çeşme önünde ve saat 18.00’da Belsa Plaza önünde pişmaniye çekimleri yapılacak. Saat 20.00’de Fuar Müdürlüğü önünde Mehteran ve halk oyunları gösterileriyle pişmaniye çekiminin ardından saat 21.00’de Güneş Sahnesi’nde Sagopa Kajmer konseri ile festival sona erecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL