Eğitim Güncel Manşetler

Kağıt Sanatları Akademisi’ni tamamlayan öğrencilere sertifika

SEKA Mehmet Ali Kağıtçı Müzesi’nde ağustos ayı boyunca ‘’Kağıt Sanatları Akademisi’’ düzenlendi. Bir ay boyunca devam eden programa katılarak akademiyi tamamlayan öğrencilere katılım sertifikaları verildi. TÜRKİYE’NİN KAĞIT HAFIZASI Farklı yaş..

Kağıt Sanatları Akademisi’ni tamamlayan öğrencilere sertifika

SEKA Mehmet Ali Kağıtçı Müzesi’nde ağustos ayı boyunca ‘’Kağıt Sanatları Akademisi’’ düzenlendi. Bir ay boyunca devam eden programa katılarak akademiyi tamamlayan öğrencilere katılım sertifikaları verildi.

TÜRKİYE’NİN KAĞIT HAFIZASI

Farklı yaş ve beceri gruplarına göre özel olarak çalışılan ve belirli süre içerisinde kağıtla oluşturulabilecek tasarım ve çalışmaların yapılması; çocukların yaratıcılık, hayal gücü, hafıza geliştirme ve el becerisi kazanımları konusunda farkındalığını geliştiriyor. Bu amaçla; kağıttan sanat tasarımı pratiğine odaklı hedefler doğrultusunda şekillenen, kağıdın tarihi ve üretim sürecini kapsayan Türkiye’nin kağıt hafızası Seka Kağıt Müzesi’nde ‘’El Yapımı Kağıt Atölyesi, Origami Atölyesi, Damga ve Baskı Atölyesi, Kağıt Hamurundan Nesneler Atölyesi’’ açıldı.

SERGİ VE SERTİFİKA TÖRENİ

Kapanış programında ise öğrencilerin yaptıkları faaliyetler sergilenirken, öğrencilerin atölye sırasında yaşadıkları keyifli anlar slayt eşliğinde velilere sunuldu. Sergi ve sertifika takdim töreninin ardından öğrenciler aileleri ile birlikte kokteyl alanına geçti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL