Spor

Kağıtsporlu atletler Süper ligde

Spor Toto Kulüplerarası Türkiye Atletizm Ligi finalinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor büyükler takımı şampiyon olarak Süper Lige yükseldi. Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan 12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Aydın’da..

Kağıtsporlu atletler Süper ligde

Spor Toto Kulüplerarası Türkiye Atletizm Ligi finalinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor büyükler takımı şampiyon olarak Süper Lige yükseldi.

Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan 12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Aydın’da yapılan 1. Lig final yarışmalarında Süper Lig’e çıkan takım Kağıtspor oldu. 18-19 Temmuz’da ilk etabı Trabzon’da gerçekleştirilen Büyük Erkekler 1. Lig müsabakalarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Atletizm takımı önemli sonuçlar elde ederek toplamda 268 puanla ligin ilk etabını 2. tamamlamıştı. İlk etabı 1. olarak tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü ile arasında 9 puan fark olan mavi beyazlılar Aydın’da zoru başararak şampiyonluk koltuğuna oturdu.

9 PUANLIK FARKI KAPATTILAR
İlk etapta 9 puan farkla liderliği elinde bulunduran Ankara temsilcisi avantajlı bir şekilde final yarışmalarına katıldı. Final müsabakalarının ilk günü 66-65 Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü üstünlüğü ile tamamlandı. Mavi beyazlı takımdan; 200 metrede Cafer Güneş 1., 800 ve 1500 metrede Sinan Tatlı 2., 5000 metrede Kemal Yıldırım 3., 110 Metre Engelde ve 400 Metre Engelde Abdülsamed Bulat 1., 3000 metre Engelde Kemal Yıldırım 2. olmayı başardı.

SÜPER LİGE ÇIKTIK
Öte yandan Uzun Atlamada Yunus Pehlevan 1., Üç Adım Atlamada Murat Özbey 1., Yüksek Atlamada Yağız Temur 2., Sırıkla Atlamada Mustafa Berkay Gürmeriç 1., Gülle Atmada Serhan Çalhan 1., Disk Atmada Serhan Çalhan 2., Cirit Atmada ise Cemil Berke Özcan 2. olarak ikinci günün sonunda 135 puan topladı ve Kağıtspor’u zirveye taşıdı. 2018 sezonunda süper ligde ilimizi temsil edecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü sporcuları şampiyonluk kürsüsüne çıkarak kupa ve madalyalarını aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL