Güncel Manşetler

Karabacak’tan Öğretmenler Günü Mesajı

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Karabacak mesajında ülkemizin geleceği olan gençleri emanet ettiğimiz öğretmenlerin kutsal bir görev üstlendiğine vurgu yaparak..

Karabacak’tan Öğretmenler Günü Mesajı

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Karabacak mesajında ülkemizin geleceği olan gençleri emanet ettiğimiz öğretmenlerin kutsal bir görev üstlendiğine vurgu yaparak mesajında şu görüşlere yer verdi.

Öğretmen ömür boyu öğrenen ve öğreten insan olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir. Ruhen ve bedenen sağlıklı nesillerin yetişmesi ve vatan sevgisiyle dolu bir nesil yetişmesi adına öğretmenlerimize çok iş düşmektedir. Milletlerin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü olması ve medeni milletler seviyesine erişmesi ancak  öğretmenlerin özverili çalışmalarına bağlıdır. Bu kutsal mesleği diğer mesleklerden ayıran en önemli özellik, malzemesi ve meyvesinin insan olmasıdır.

EĞİTİME HER ALANDA DESTEK OLUYORUZ

Göreve geldiğimiz 2004 yılından bu güne kadar gerek hükümetimizin yaptığı yatırımlar ve gerekse bizlerin katkı ve destekleriyle eğitim alanında önemli bir mesafe kateden Darıca, bölgemizin en önemli eğitim merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Görev süremiz boyunca her zaman eğitimin ve öğretmenlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Toplumumuzda her yönüyle sağlıklı bireyler yetiştirmek için birlikte çalışma kararlılığı sergilemeli ve birlikte hareket etmeliyiz. Dokuz ayrı mahallede açtığımız bilgi evlerimizde ilkokul çağındaki çocuklarımızdan üniversite hazırlığındaki binlerce gencimize eğitim desteği vermekteyiz. 2023 Türkiye’sini inşaa edecek genç nesillerin en iyi şartlarda yetişmesi adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gençlerimizi emanet ettiğimiz, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve sevgiler sunuyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL