Güncel Manşetler Spor

Karatecilerimiz Deaflympics 2017’de tarihe geçti

Samsun’da devam eden İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda (Deaflympics 2017) Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu karateciler göğsümüzü kabarttı. Kağıtsporlu karatecilerin aldığı başarılar spor camiasından büyük övgü aldı. KATA’DA TAKİM HALİNDE ŞAMPİYONLUK Büyükşehir Kağıtsporlu..

Karatecilerimiz Deaflympics 2017’de tarihe geçti

Samsun’da devam eden İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda (Deaflympics 2017) Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu karateciler göğsümüzü kabarttı. Kağıtsporlu karatecilerin aldığı başarılar spor camiasından büyük övgü aldı.

KATA’DA TAKİM HALİNDE ŞAMPİYONLUK

Büyükşehir Kağıtsporlu Burak Mert Can ve Fatih Çiçek’in aralarında olduğu erkek kata milli takımımız turnuvada şampiyon oldu. 19 ülkeden ve 120 sporcunun katıldığı karate müsabakalarında alınan bu şampiyonluk, aynı zamanda Türkiye’nin takım kata dalında kazandığı ilk Deaflympics şampiyonluğu olarak tarihe geçti.

BAŞARILI MAÇLAR ÇIKARDILAR

Ülkemizde devam eden ve dünyanın sayılı spor organizasyonlarından Deaflympics 2017’de Büyükşehir Kağıtsporlu karatecilerimiz başarılı maçlar çıkardı. 60 kilo Kumite’de Burak Mert 3. olarak bronz madalya kazanırken Ferdi Kata’da ise ikincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Öte yandan ferdi Kata’da Fatih Çiçek ise yine bronz madalyanın sahibi oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL