Kent Park; Hizmete Hazır

Çayırova Belediyesi’nin vizyon projesi olan Kent Park’ta sona gelindi. Çevre düzenlemesi devam eden ve aydınlatma çalışmalarıyla renklenen proje ilçeye değer katan bir prestij olarak göze çarpıyor. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin..

Kent Park; Hizmete Hazır

Çayırova Belediyesi’nin vizyon projesi olan Kent Park’ta sona gelindi.

Çevre düzenlemesi devam eden ve aydınlatma çalışmalarıyla renklenen proje ilçeye değer katan bir prestij olarak göze çarpıyor.

Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin yakından takip ettiği ve her detayıyla ilgilendiği Kent Park Projesi süs havuzlarıyla, alışveriş alanlarıyla, dinlenme alanlarıyla, kafe-restoranlarıyla ve çocuklara özel oyun alanları, etkinlik alanlarıyla tam donanımlı bir şekilde yapılandırıldı. Projede yeşil alanada önem veren Demirci, projenin hem çevresini saran hem de merkezini donatan birbirinden farklı özellik taşıyan bitkilerle ve çeşitli çiçeklerle 4.100 metrekare büyüklüğünde bir yeşil alanı Kent Park’ın içerisinde konumlandıracaklarını ve devam eden çevre düzenlemeleriyle yeşillendirme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

20 Milyon Liralık Dev Yatırım

Yeşiliyle bütünleşen modern bir sosyal yaşam ve hizmet alanını Çayırova’lıların kullanımına sunacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, 20 Milyon Liralık bir yatırım bedeli ile projeyi tamamladıklarını söyledi. Kısa bir süre sonra projede yer alan alışveriş alanları ve kafe-restoranların kullanımıyla ilgili ihaleye çıkılacağını da dile getiren Demirci, 4K ile formüle edilen dev projelerin ilki olan Kent Park’ın ilçeye ve bölgeye değer katacağını söyledi.

Kocaeli’nin en büyük Kültür Merkezi’nin hemen yanı başında hizmete sunulacak Kent Park ile ilçeye hem ekonomik hem de sosyo-kültürel anlamda artılar katacaklarını belirten Belediye Başkanı Şevki Demirci, kısa bir süre sonra Kent Park’ta yoğun insan trafiğinin ve çocukların cıvıltısının oluşacağını bilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Demirci, “4K’nın Son Adımı Kent Meydanı”

İlçeye yapılan her bir yatırımın Çayırova’lılara yönelik olduğunu ve modern bir ilçe oluşumunun tamamlanması yönünde ilerlediğini hatırlatan Demirci, “Çayırova’mız birçok yatırımla modern bir ilçe olmaya aday bir şekilde hızla ilerliyor. 2014 yılı Mart ayında aldığımız görev ile ilk olarak mali yapıyı güçlendirdik. Daha büyük yatırımlar yapabilmek adına tasarruflu bir şekilde ilerledik. Şimdi bu çalışmamızın meyvelerini böyle büyük projeler yaparak alıyoruz. 4K ile formüle ederek yola çıktığımız vizyon projelerimizde Kent Park başta olmak üzere 2 yeni Kültür Merkezi’ni tamamladık. Kocaeli’nin en büyük Kültür Merkezi olan Prof. Dr. Kültür Merkezi’miz ile Şekerpınar bölgesinde Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezimiz hizmete hazır durumda. İlk olarak Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’mizin açılışını gerçekleştireceğiz. Yine yıl içerisinde hemen akabinde Kent Park ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezimizi açacağız. 4K formülünün son adımını ise Kent Meydanı Projemizle atacağız. 2 aylık bir süre içerisinde inşaatına başlayacağımız Kent Meydanı Projemiz tamamlandığında ilçemiz modern bir ilçe konumuna erişecektir.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL