Genel

Kılıçdaroğlu’ndan Grup Toplantısında Sert Sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ortadoğu kaynıyor. Biz zamanında bu Ortadoğu bataklığına girmeyin dedik bizi Esadcı ilan ettiler. Yapmayın yanlış yapıyorsunuz..

Kılıçdaroğlu’ndan Grup Toplantısında Sert Sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ortadoğu kaynıyor. Biz zamanında bu Ortadoğu bataklığına girmeyin dedik bizi Esadcı ilan ettiler. Yapmayın yanlış yapıyorsunuz dedik. ‘Siz ülkeyi sevmiyorsunuz’ dediler. Ortadoğu bataklığı kimseye hayır getirmez dedik. ‘Siz bu konuyu bilmiyorsunuz’ dediler. Dün 4 şehidimiz geldi. Onlar strateji ürettiler, İdlib’e gitmek zorunda kaldılar. Gidilmesi gerekiyorsa gidilmeli dedim. Ama gelen her şehidin sorumlusu bu sarayda  oturan zattır dedim. Ben ne söylediğimi gayet iyi biliyorum. ‘Ortadoğu bataklığına bu ülkeyi soktun. Şimdi faturayı, bu ülkenin gariban çocuklarına çıkarıyorsun’ dedim.  Ortadoğu bataklığına sen sokmadın mı? 5 soru sordum düşün dedim. Ondan sonra bilelim dedim” dedi.

Konuşmasına CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin bilgi vererek başlayan Kılıçdaroğlu, “Bu sabah yeni bir ameliyat geçirdi. Sağlık durumunun iyi olduğunu arkadaşlarımız ifade ettiler. Çok sayıda hekim arkadaşımız hastanede. Deniz Baykal bir kararlığın ismidir. Demokrasiye bağlılığın adıdır. Askeri darbe dönemlerinde bile hapise girerken demokrasiyi katıksız savunmuş birisidir. Hem Türkiye’nin hem bizim Baykal’a borcu vardır. Hekim arkadaşlarımız teşekkür ediyoruz olağanüstü bir çaba sarf ediyorlar. Bütün dualarımız Deniz beyle, inşallah sağlığına en kısa sürede kavuşur aramızda olur. Özledik” açıklamasında bulundu.

“ECEVİT GİTTİ BİRİSİNİN DİZİNE Mİ ÇÖREKLENDİ?” 

Kılıçdaroğlu, “Bülent Ecevit her zaman ülkenin çıkarlarını savunmuştur. Siz ülkenin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda otururken Ecevit’in hastalığını ve yaşlılığını istismar ederek Ecevit’e dil uzatırsanız dur önce bir ağzını yıka sonra Ecevit’i ağzına al. Hem Müslüman olacaksınız hem  de ebediyete intikal etmiş insanların aleyhine konuşacaksınız. Müslümanlıkta böyle bir kural yoktur. Rahmetli Ecevit ne yaptı, cebini mi doldurdu, devleti mi soydu? Onurlu ve dik durdu halkının çıkarlarını sonuna kadar savundu. Bir fotoğraftan yola çıkıp onu eleştiriyorsunuz. İnsanda biraz vicdan, ahlak olur. Bir insan, insanlığını kaybetmişse bu tür bataklıklara yeri geldiğinde saplanabiliyor. Askerin başına çuval geçirilirken bu beyefendi neredeydi? Ege adaları işgal altında beyefendiden tık yok. Dedim ki senin milliyetçiliğin mangal milliyetçiliği. Oturuyorlar ya mangalın başında bir sürü dedikodu üretirler. Aynen öyle. Ecevit’e gelince kapı gibi dil var. Diyor ki nasıl olsa Ecevit, vefat etmiş nasıl olsa kimse hakkını savunmaz. En iyisi ben, bindir Allah bindir. Üstüne gideyim. Yok öyle kim olursa olsun haksızlığa uğradı mı karşısında biz bulacaktır. Ecevit gitti birisinin dizine mi çöreklendi? Sen o fotoğrafını görmüyor musun? Unuttuğumuzu mu sanıyorsun?” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL