“Kim Suçlu” Gala Programıyla Veda Etti

Çayırova Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde geliştirilen Sosyal Sorumluluk Projelerinin en önemlileri arasında yer alan Madde ve Teknoloji Bağımlılığı ile mücadele konulu “Kim Suçlu” isimli tiyatro, gala..

“Kim Suçlu” Gala Programıyla Veda Etti

Çayırova Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde geliştirilen Sosyal Sorumluluk Projelerinin en önemlileri arasında yer alan Madde ve Teknoloji Bağımlılığı ile mücadele konulu “Kim Suçlu” isimli tiyatro, gala programıyla tamamlandı.

7.000’i Aşkın İzleyiciye Ulaşıldı

Hem yetişkinlere hem de lise kademesindeki öğrencilere sunulan ve 5 Bin lise öğrencisi olmak üzere toplamda 7 Bini aşkın vatandaşla buluşturulan tiyatro da her türlü madde bağımlılığının kötü sonuçları anlatıldı. Madde ve teknoloji bağımlılığının önüne geçilmesi, anne ve babaların bilinçlendirilmesi, gençlerin bu alanlara yönelmemesi konularını ele alan proje tüm liselerde sahne aldı. Belediye Kültür Salonu ve Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nde de birçok kez sahnelenen tiyatronun galası ve son oyunu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi konferans salonunda 850 katılımcıyla noktalandı.

Gençler ve Aileler Bilinçlendirildi

Belediye Başkanı Şevki Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç ve lise öğrencileriyle velilerinin katıldığı gala programında Kim Suçlu tiyatro oyunu tek perde olarak katılımcılara sunuldu. Genel Sanat Yönetmeliği’ni Bayram Gündoğdu Yazarlığını Ebru Aksakallı’nın yaptığı oyunda gençlerin başta madde bağımlılığı olmak üzere, internet, sosyal medya, bilgisayar gibi alanlara yönelmesinde ailelerinde bir takım önlem almasının gerekliliği anlatıldı.

Demirci, “Amacımız Fikren, Ruhan ve Bedenen Güçlü Nesiller Yetiştirmek”

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde son kez sahnelelen ve gala programıyla noktalanan Kim Suçlu tiyatronun ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Şevki Demirci, projenin sosyal sorumluluk alanında en önemli yatırım olduğunu söyledi. Genç bireylerin bilinçli yetişmesinde en önemli görevin ailelere düştüğünü ve bir çocuk için ilk öğretmenin anne ve baba olduğunu söyleyen başkan Demirci, bu projedeki amaçlarının bağımlılıkla mücadelede bilinçli, bilgili bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. Kim Suçlu adlı tiyatronun çok anlamlı ve bir o kadar da düşündürücü olduğunu vurgulayan Demirci, “Madde ve Teknoloji bağımlılığında gençlerimizi bilinçlendirmek, ailelerimizi bilgilendirmek amaçlı Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Tiyatro Roza ekibimizle geliştirdiğimiz projemizi tamamladık. 7 Bini aşkın gencimiz ve ailelerimizle buluşturduğumuz tiyatromuzda bağımlılıkla mücadeleyi ele aldık. Gençlerimizi sokaktan ve kötü alışkanlıklardan uzak tutacak yatırımlara imza attık. Fikren, ruhen ve bedenen güçlü nesiller yetiştirmek için eğitimden sanata, spordan sosyal ve kültürel yatırımlara yer verdik. Kısacası gençlerimize yeni sosyal yaşam alanları sunarak onların kendilerini kazanmasını sağladık”. dedi. Konuşmasının ardından Tiyatro Roza ekibine ve bu projeye destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç’a teşekkürlerini ileten Demirci, programın sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL