“KO-MEK ile Gönülden Renkler” Darıca’da başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) ilçe sergileri Darıca İlçe Sergisi ile başladı. Oldukça kalabalık ziyaretçinin katıldığı açılışa; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Kaymakamı Ömer..

“KO-MEK ile Gönülden Renkler” Darıca’da başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) ilçe sergileri Darıca İlçe Sergisi ile başladı.

Oldukça kalabalık ziyaretçinin katıldığı açılışa; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’un yanı sıra KO-MEK birim sorumluları ve kursiyerler katıldı. Tasavvuf sanatçısı Harun Beyaz’ın birbirinden güzel ilahileri ile başlayan açılış, işaret dili branşı kursiyerleri eşliğinde okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Geçirdiği ağır hastalık sürecinde KO-MEK’le hayata yeniden tutunan kursiyerimiz Gökçe Özmen’in KO-MEK’in hayatına etkisini anlattığı konuşması ile devam etti. “Hayatım bitti dediğim yerde KO-MEK ile tanıştım” diyen Özmen tüm vatandaşları KO-MEK’e davet etti. 

KO-MEK TÜM TÜRKİYE’YE MODEL OLMALI

KO-MEK’in önemine değinen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak “Öncelikle KO-MEK’e katılan tüm kursiyerleri tebrik ediyorum. Bir ve beraber olunca, paylaşınca KO-MEK gibi güzel projeler ortaya çıkıyor” diye ifade etti. Darıca sahilde bulunan bin dönümlük alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Karabacak, “İnşallah Mayıs ayından sonra burada çok güzel sahil şeridi oluşturup Darıca’mıza kazandıracağız” dedi. Daha sonra konuşan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman “KO-MEK artık halkın üniversitesi olarak bütün Türkiye’ye örnek olacak bir model oldu. Gönüllülük ve halk eğitimine dayalı olan bu projeye katılan tüm KO-MEK ailesini tebrik ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 KARAOSMANOĞLU, “KO-MEK SIĞINACAK LİMANIMIZ OLDU”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında “Hepimiz insanız birçok sıkıntı ve zorluk çekiyoruz. Düştüğümüz anda bize ilgi ve sevgi gösterip bizi ayakta tutup değer veren KO-MEK kursları bir çok kursiyerimize şimdiye kadar adeta terapi merkezi oldu.  İnsanlar üretince, paylaşınca birbirine kardeş olur bizim görevimiz birbirimizi yüceltmek ve değer vermektir” diye ifade etti. Kocaeli halkının kendisine verdiği görevi en güzel şekilde yapmak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu “Bizler çalışırsak vatandaş da bize sandıkta hak ettiğimiz değeri verir. Sandıklar kurulduğunda tüm vatandaşlar yöneticinin en iyisini seçmek için sandık başına gitmeli. Bizler yıllardır vatandaşın huzuru için çalışıyoruz. Şimdilerde Darıca için birçok yatırımlar yapıyoruz. Özellikle gençlerimiz ve hanımlarımız için en mükemmelini yapıyoruz. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız” diyerek Darıca’da yapılacak olan birçok yatırımın müjdesini verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL