Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/kocaelidebugun.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü açıkladı | Kocaelide Bugün

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü açıkladı

 Kocaeli Emniyet Müdürlüğü  yaptığı açıklamada “Yaya Önceliği” denetimleri değişik bölgelerde yapılacaktır dedi.          “İl Emniyet Müdürlüğümüzce yaya kazalarının en aza indirilmesi ve toplumsal bir farkındalık oluşturulması amacıyla..

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü açıkladı

 Kocaeli Emniyet Müdürlüğü  yaptığı açıklamada “Yaya Önceliği” denetimleri değişik bölgelerde yapılacaktır dedi.

         “İl Emniyet Müdürlüğümüzce yaya kazalarının en aza indirilmesi ve toplumsal bir farkındalık oluşturulması amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında;

Trafik güvenliğini sağlamak adına özellikle yerleşim yeri içerisinde, araç sürücülerinin trafik işaret levhaları ve yer işaretlemeleriyle gösterilen katılım ile kavşaklarda ve kontrollü veya kontrolsüz yaya geçitlerinin bulunduğu karayolu kesimlerinde araçlarının hızını düşürmesi, geçiş yapmakta olan yayalara ilk geçiş hakkını vermesi ve ayrıca yayaların da sinyalize kavşaklarda ışık kurallarına uygun hareket etmesi, kamuoyunda farkındalığın arttırılması ve algının güçlendirilmesine yönelik olarak, İlimiz genelinde 08 Temmuz – 01 Ağustos 2020 tarihleri arasında 4 periyot olarak şehir içlerinin değişik bölgelerinde “Yaya Önceliği” denetimleri yapılacaktır.

Yayalar/sürücüler üzerinde yapılacak olan trafik denetimlerinde, ihlallerin tespiti sonucunda KTK’nın 74’üncü maddesi gereği araç/sürücülere, 68’inci maddesi gereği ise yayalara cezai işlem uygulanacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL