Körfez´in duvarları sanatla boyanıyor

Körfez Belediyesi, ‘Güzel Evim, Güzel Kentim’ projesi ile özellikle D-100 kenarındaki evleri güzel bir görünüme kavuşturmuş, geniş duvarları ve hemzemin geçitlerdeki görüntü kirliliği için de farklı bir çalışma başlatmıştı. Hereke’de..

Körfez´in duvarları sanatla boyanıyor

Körfez Belediyesi, ‘Güzel Evim, Güzel Kentim’ projesi ile özellikle D-100 kenarındaki evleri güzel bir görünüme kavuşturmuş, geniş duvarları ve hemzemin geçitlerdeki görüntü kirliliği için de farklı bir çalışma başlatmıştı. Hereke’de viyadük altındaki ve çevresindeki duvarlarda başlatılan çalışma ile Hereke’nin güzellikleri resmedilmiş, büyük de beğeni toplamıştı. İkinci benzer çalışma şimdi Tütünçiftlik bölgesinde başlatıldı.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında ressamlar Yeniyalı Mahallesi ile Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ni bir birine bağlayan hemzemin geçidin duvarlarında çalışma başlattı. İlçenin güzelliklerinin resmedildiği çalışmanın kısa süre içerisinde tamamlanacağı belirtilirken, benzer çalışmanın ilçe genelinde devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL