KOÜ Tıp Fakültesi 19. Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019 Yılı 19. Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr…

KOÜ Tıp Fakültesi 19. Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019 Yılı 19. Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Rektör Yardımcıları, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinin tanıtım filminin gösterimi ile başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi dönem birincisi Elif Eriş, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy ise konuşmalarında; “2019 yılı mezuniyet töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Genç arkadaşlarımı görünce bende yıllar öncesine gittim. Ben meslekte 18 yılı Valilik olmak üzere 26 Haziran tarihi itibariyle 34. Yılımı tamamladım.  Bende mezun olduktan sonra ilk Trabzon Kaymakam adayı olarak başladım. Bugün angarya olarak gördüğümüz bir çok konunun ilerde meslek yaşantımızda, kişiliğimizin oluşmasında bize çok önemli katkıları olduğunu görüyoruz. İlk stajımızda kaymakam adayı olmamıza rağmen bizlere devlet memuru gibi evrak kayıt yaptırdılar sonra anladık ki  bizler evrak kayıtın nasıl yapıldığını bilmezsek ilerde bunun nasıl denetleneceğini bilmezdik. Onun için bir çok ayrıntıyı çok iyi bilmek ve bu tür angarya gibi gelen hususların süreç içerisinde bizim mesleki eğitimimize ve kişiliğimizin oluşmasına önemli katkılar sunacağını göreceğiz. İlçelere ilk gittiğimizde bizlerde sizler gibi genç doktor arkadaşlarımızla görev yaptık. Sağlık Ocaklarında, salgın hastalıklarda, afetlerde, aşılama çalışmalarında  hep birlikte çalıştık. Ülkemizin bize verdiği sorumluluğu en iyi şekilde yapmaya gayret ettik. Sizlerde aynı heyecanla Anadolu’ya dağılarak ihtiyaç duyulan noktalarda hekimlik görevini ifa edeceksiniz. Benim sizlerden özellikle istirhamım; hekimlik görevlerinizi yaparken koruyucu sağlık hizmetlerini de özellikle öncelikli hale getirmenizdir. Tespit ettiğiniz eksiklik yada aksaklık varsa bunları mutlaka üst amirlerinizle paylaşarak koruyucu sağlık hizmetlerinin daha iyi bir şekilde gerçekleşebilmesine katkı sunmalısınız.

“Kocaeli Üniversitemizde Sadece Kocaeli’ye Değil, Türkiye’nin Her Bölgesinden Hatta Yurt Dışından Gelen Hastalara Sağlık Hizmeti Sunuluyor”

Kocaeli Üniversitemiz ve Tıp Fakültemiz  Türkiye’nin önemli üniversitelerinden ve fakültelerinden biridir. Sadece Kocaeli’ye değil, Türkiye’nin her bölgesinden hatta yurt dışından gelen hastalara burada sağlık hizmeti sunuluyor. Bu noktada çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren herkese teşekkür ediyorum. Değerli veliler büyük fedakârlıklarla evlatlarınızı yetiştiriniz ve buraya gönderdiniz. Evlatlarınız da bu büyük fedakârlığınızın karşılığını bugün diplomalarını alarak, hekim olarak göstermiş oldular. Böylesine pırıl pırıl evlatları ülkemize yetiştirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Üniversitemizin değerli akademisyenleri büyük bir fedakârlıkla bu öğrencilerimizin yetişmesinde özel gayret gösterdiler. Başta Rektörümüzden, Dekanımıza bütün akademisyenlere ve üniversite çalışanlarına bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. yeni görevlerinizde sizlere başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun” diyen  Vali yeni mezunların ülkemize hayırlı hizmetler sunması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi dönem birincisi Elif Eriş’e mezuniyet belgesi ve plaket vererek, tebrik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL