Macaristan’da çeşitli temaslarda bulundular

Gebze Ticaret Odası’ndan Macaristan Çıkarması  Gebze Ticaret Odası; ortak tarihin ve kültürel bağların olduğu, Türkiye ile dostluk köprüsünü asırlardır güçlü bir şekilde sürdüren Macaristan’da önemli temaslarda bulundukları yoğun bir program..

Macaristan’da çeşitli temaslarda bulundular

Gebze Ticaret Odası’ndan Macaristan Çıkarması

 Gebze Ticaret Odası; ortak tarihin ve kültürel bağların olduğu, Türkiye ile dostluk köprüsünü asırlardır güçlü bir şekilde sürdüren Macaristan’da önemli temaslarda bulundukları yoğun bir program gerçekleştirdi. Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ile Meclis Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreteri ile il protokolünden Kocaeli Milletvekili, aynı zamanda Türkiye-Macaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Cemil Yaman, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü, Gebze, Darıca, Çayırova ve  Dilovası Belediye Başkanları, OSB Başkanları, iş insanları ve beraberindeki GTO Meclis ve Meslek Komite Üyeleri ile yaklaşık 90 kişiden oluşan bir delegesyon ile Macaristan’da çeşitli temaslarda bulundular.

 Parlemonta Binası’nda Dostluk Köprüsü Güçlendirildi

 Macaristan Parlamento Binası’nda, Macaristan Milletvekili ve Macaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Başkanı Atilla Tilki ile bir araya geldikleri toplantıda GTO heyeti; kökleri ortak, asırlardır dostluk ve kardeşlikle birbirine bağlı olan iki ülkenin daha da güçlü ilişkiler kurabilmesi adına görüşme gerçekleştirdiler.

Macaristan Büyükelçisi İle Ticari İlişkiler Görüşüldü

 Macar Parlamenterler ve Türkiye’nin Macaristan Büyükelçisi Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu ile bir araya gelen heyet; Macaristan-Türkiye arasında ticari ve sınai ilişkilerin, ithalat/ihracat faaliyetlerinin daha da güçlenmesi adına; sanayinin ve ticaretin nabzını ilk elden tutan Odaların gayretle çalışmayı sürdürecekleri belirtildi.

 Türk – Hun Kurultayı’na Da Katıldılar

 21. yüzyıl Türk Asrı olacaktır hedefiyle gerçekleşen, Türk kökenli 35 boy ve çok sayıda davetlinin katıldığı ve Türk soylarının birbirleriyle tanışmasına, kaynaşmasına vesile olan, ortak tarihin en önemli simgelerinden Türk-Hun Kurultayı’na da katıldı.

Hun-Türk kültürünü yansıtan çadırların kurulduğu ve göçebe savaş oyunları, atlı gösteriler, okçuluk gibi geleneklerin yeniden canlandırıldığı etkinlikte, Türk kökenli ülkelerden gelen dans ve müzik grupları sahne aldı.

 Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler programla ilgili yaptığı açıklamada;

“Dostluğumuzun ve bağlarımızın çok kıymetli olduğu Macaristan’da gerçekleştirdiğimiz 4 günlük programımızda Gebze Ticaret Odası olarak tüm katılımcılarımızla birlikte; Türk-Macar dostluğumuzu pekiştirdik, Macaristan Milletvekili ve Macaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Başkanı Sn. Atilla Tilki ile bir araya geldiğimiz Parlamento ziyaretimizde, Macaristan Büyükelçisi Sn. Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu ile bir araya geldiğimiz Büyükelçilikte gerçekleşen resepsiyonda ve Türk-Hun Kurultayı’nda ülkemizi, bölgemizi ve Odamızı gururla temsil ettik, 1. Dünya Savaşı Galiçya cephesinde şehitliğimizi ziyaretimizde şehitlerimizi dualarla andık, Macaristan’da yaşayan iş insanlarımızla ikili görüşmeler gerçekleştirerek, bölgeler arası ticari ve sınai hayatın daha da güçlenmesi adına önemli adımlar attık, atalarımızın o topraklarda bıraktığı izleri tüm katılımcılarımızla hissettik.

Gebze Ticaret Odası olarak ülkemizin ve iş dünyamızın kazanımlarını en üst noktalara taşıyabilmek, mevcut potansiyeli daha yüksek seviyelere çıkarabilmek ve Odamızın etki alanını daha da genişletebilmek üzere gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda çalışmaya devam edeceğiz. Tüm katılımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL