MARKA’dan Eğitime Büyük Destek

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteğiyle yenilikçi üretim metotlarına uygun olarak Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Bilgisayarlı Makine İmalatı ve kaynak atölyeleri kuruldu. Doğu Marmara Kalkınma..

MARKA’dan Eğitime Büyük Destek

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteğiyle yenilikçi üretim metotlarına uygun olarak Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Bilgisayarlı Makine İmalatı ve kaynak atölyeleri kuruldu.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının imalat Sanayiine Yönelik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Güçlü Mesleki eğitim Güçlü imalat sanayi isimli projesi ile 600.000 TL hibe alan Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine CNC Torna ve CNC Dik İşleme Merkezleri alındı. Kurulan atölyelerde öğrenciler aldıkları eğitimler ile gerçek iş hayatındaki uygulamaları okulda yapabilme imkânına kavuştular.
Okul Müdürü Muharrem Karakoç : “Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteği ile yenilikçi üretim metotlarına uygun olarak okulumuza bir kaynak atölyesi ve bir bilgisayarlı makine imalatı atölyesi kurulumu gerçekleştirdik. Proje kapsamında 1 CNC Torna ve 1 Dik İşlem Merkezi aldık.Öğrencilerimize kurulan atölyelerde CNC makinelerinin kullanımı ile kaynak eğitimlerini vermiş olduk. Böylece öğrencilerimizi iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikte eğitim verme imkânına kavuştuk.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteklediği proje kapsamında 5 öğretmen projenin iştirakçi firmalarından biri olan Tekiş Kalıp firmasında güncel bilgilerin anlatıldığı uygulamalı eğitimler aldılar.
Proje kapsamında okulumuza bu büyük imkânı sağlayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı yetkililerine,proje bizlere güvenen ve desteğini esirgemeyen İMES Organize Sanayi Bölgesine, Yılmaz Makine,Tekiş Kalıp, Üçaslar ve Tempa Panoya okulumuz adına teşekkür ediyoruz dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL