Genel

Melih Gökçek’in istifasında yeni senaryo iddiası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa iddiası gündemdeki yerini korurken, Ankara kulislerinde konuşulan yeni bir senaryo iddiası gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede “Şu..

Melih Gökçek’in istifasında yeni senaryo iddiası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa iddiası gündemdeki yerini korurken, Ankara kulislerinde konuşulan yeni bir senaryo iddiası gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede “Şu an istifa edersem, bu kullanılır, muhalefet partileri de AK Parti karşıtları da her türlü suçlamayı gündeme getirir” ifadesini kullanan Gökçek için ortaya atılan bu yeni iddia büyük ses getirecek cinsten…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme öncesinde istifa iddialarıyla gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in görevi nasıl bırakacağına dair Ankara kulislerinde yeni iddialar konuşuluyor.

Görüşme sırasında Gökçek’in Erdoğan’a, “Şu an istifa edersem, bu kullanılır, muhalefet partileri de AK Parti karşıtları da her türlü suçlamayı gündeme getirir. Bu sadece beni değil, AK Parti’yi de yıpratır. FETÖ suçlamalarından tutun da yolsuzluk iddialarına kadar… Bu iddialar partiyi daha fazla, sizi daha fazla yıpratır. İftiraların önüne geçemezsiniz. Şimdi istifa dersem büyük sarsıntı olur. Bana üç ay süre verin. Yarım kalan projelerim var, bitsin. Ben istifa ettikten sonra hakkımda çıkacak olan yolsuzluk ve FETÖ iddialarına engel olun” dediği iddia edilmişti.

Ankara kulislerinde konuşulanlara göre ise Melih Gökçek’in “istifa takvimi” hakkında çeşitli planlar hazırlandı. Buna göre Gökçek, “Rencide edilmeyecek şekilde” görevden el çektirilecek. Gökçek’in görevi bırakma sebebi ise “sağlık gerekçesiyle” olacak.

Buna göre kulis kaynakları Gökçek’in istifası nedeniyle Ankara Güven Hastanesi’ne giderek tetkiklerde bulunduğunu aktardı. Öte yandan Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar da geçen günlerde köşesinde Gökçek’in Güven hastanesine gittiğini yazmıştı. Gökçek ise bu iddiaları bir videoyla doğrulayarak burnu kanadığı için hastaneye gittiğini açıklamıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL