Genel

Melih Gökçek’in veda bülteninde Erdoğan yok!

Bugün istifası beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için hazırlanan belediye bülteni özel sayısında Gökçek’in siyasi yaşamında yer alan AK Parti dönemi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yer almadı…

Melih Gökçek’in veda bülteninde Erdoğan yok!

Bugün istifası beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için hazırlanan belediye bülteni özel sayısında Gökçek’in siyasi yaşamında yer alan AK Parti dönemi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yer almadı. Öte yandan bugün ise gözler, istifasını resmen açıklayacak olan Gökçek’in yapacağı konuşmaya çevrildi. İstifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talep ettiğini söyleyen Gökçek, “Biz de bu talebi kırmayarak, neden talebi kırmadığımızı da yarın televizyonlardan öğreneceksiniz” demişti.

Ankara Belediyesi’nin ücretsiz yayın organı olan Büyükşehir Ankara bülteninin 655. sayısında Melih Gökçek özel dosyası yer aldı. Bültenin kapağında Melih Gökçek’in tek kare fotoğrafı yer alırken, “Gökçek, 23.5 yıllık başkanlık görevine veda ediyor” denildi.

Arka kapakta ise Gökçek’in eşiyle çekilmiş bir resmine yer verilerek, “Başkan Gökçek, 28 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’de olağanüstü toplanacak Büyükşehir Belediye Meclisi’nde istifasını verecek ve Belediye Meclis üyeleri ile 23.5 yıldan bu yana sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na veda edecek” notu düşüldü. 30 sayfalık bültenin 19 sayfasında Gökçek’e yer verildi.

FOTOĞRAF DA YOK

Gökçek’in çocukluk yılları, askerliği, gazetecilik yıllarına ilişkin fotoğraflar ile başlayan özel yayında, Gökçek’in siyasete doğduğu ilçe Keçiören’e 1984’te belediye başkanı seçilerek başladığı ifade edildi. Bu bölümde Gökçek’in Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş ve Bülent Ecevit’le çekilmiş fotoğrafları yer alırken, Türkeş ve Ecevit ile iyi bir diyalog içinde olduğu vurgulandı.

TEŞEKKÜR ETMEDİ

Gökçek’in Ankara’nın tanımına ilişkin çalışmaları ve uluslararası ilişkilerde faaliyetlerine değinilen yayında, 2 yıl 3 ay milletvekilliği yapan Gökçek’in 1994’te Refah Partisi’nden Ankara Belediye Başkanlığı’na aday olduğu ve kazandığı belirtilerek, “1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de aynı göreve yeniden seçilerek, 5 dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan kişi olarak bir rekora imza attı” denildi. Bu bölümde RP vurgusu varken, 4 dönem seçildiği AKP’nin adının anılmaması dikkat çekti. Bültende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve diğer AKP yöneticilerinin hiçbirin adının, fotoğrafının kullanılmadığı görülürken, bu döneme ilişkin kimseye “teşekkür” dahi edilmedi.

NEDENİNİ AÇIKLAYACAĞIM

Bugün ise gözler, istifasını bir şova çevirmeye çalışacak olan Gökçek’in yapacağı konuşmasında. Gökçek belediyenin anons sisteminden çalışanlarına yaptığı veda konuşmasında; bugün yapacağı basın toplantısında enine boyuna belediye başkanlığından ayrılma sürecini anlatacağını söyledi. İstifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talep ettiğini söyleyen Gökçek, “Biz de bu talebi kırmayarak, neden talebi kırmadığımızı da yarın televizyonlardan öğreneceksiniz” dedi. (Cumhuriyet)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL