Yaşam

Ocak ayında o uygulamaya geçeceğiz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Video Hakem uygulamasına ocak ayında geçeceklerini açıkladı. Başakşehir’in alt yapı takımları arasında 11.00’de başlayan maçta hakemler, Video Yardımcı Hakem Sistemi’ni bir müsabakada ilk kez..

Ocak ayında o uygulamaya geçeceğiz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Video Hakem uygulamasına ocak ayında geçeceklerini açıkladı.

Başakşehir’in alt yapı takımları arasında 11.00’de başlayan maçta hakemler, Video Yardımcı Hakem Sistemi’ni bir müsabakada ilk kez uyguluyor.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören: Futbolumuza hayırlı olsun

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Video Hakem Uygulaması hakkında, “Futbolun içinde hakem hataları muhakka olur ama kimse hakemlerin adaletsiz olduğunu söyleyemez. Futbolun gelişmesiyle farklı ülkeler bu uygulamaya başlıyor. Biz de bu sistemin Türkiye’de başlaması için çalışmaları yaptık. Hedefimiz ocak ayında hazır olarak bu sisteme geçiş yapmak. Ligin başlangıcı öncesi mümkün gözükmüyor. Kurallar aynı olacak. Sadece hatalar video aracılığıyla ekrandan izlenecek. Futbolumuza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Göksel Gümüşdağ: Uygulamadan uzak kalamayız

Konuyla ilgili konuşan Göksel Gümüşdağ ise, “1 yıldır Video hakem konusunda talebimiz vardı. Düşme veya şampiyonluğu etkileyecek bir ortamda bu uygulamadan uzak kalamayız. Serie A’daki tüm çalışmalara Yusuf Namoğlu da katıldı. Ocak ayında inşallah başlarız.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL