Güncel Manşetler

“Odalarımızın Her Türlü Yanındayız”

Her fırsatta kentin yönetimini ortak akılla yönetmek için irade ortaya koyan Karaosmanoğlu, son olarak Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı ve yönetimini ziyaret etti. Üyelerinin gelişmesi ve yeni..

“Odalarımızın Her Türlü Yanındayız”

Her fırsatta kentin yönetimini ortak akılla yönetmek için irade ortaya koyan Karaosmanoğlu, son olarak Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı ve yönetimini ziyaret etti. Üyelerinin gelişmesi ve yeni pazarlar bulmasında büyük öneme sahip Ticaret Odalarının çok önemli sorumlulukları olduğunu söyleyen Karaosmanoğlu, “Odalarımızın her daim yanındayız ve destekçisiyiz. Üzerimize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız” dedi.

“GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN STRATEJİLERİ ODALARIMIZDA OLGUNLAŞIYOR”

Büyükşehir Belediyesi’ni yönetirken istişareye önem verdiğini vurgulayan Karaosmanoğlu, “İstişareye açık olan yerde yeni fikirler ortaya çıkar. İstişare yapmak Allah’ın emridir” derken, “Odalarımız, vakıflarımız ve STK’larımız demokrasinin beşiğidir. Bizler de sizleri çok önemsiyoruz. Kentimizin kimliği ve ticareti buralarda yoğruluyor. Dünyaya açılan güçlü Türkiye’nin stratejileri, bu merkezlerde olgunlaşıyor” açıklamasını yaptı. Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı da, “Büyükşehir Belediye Başkanımızla her karşılaştığınız organizasyonda konuşmakla birlikte, kendisini bugün burada ağırlamaktan onur duyduğumuzu belirtmek isterim. Elbette ki Körfez hepimizin. Burada ticari hayatının yanı sıra sosyal hayatla ilgili çalışmalarımızı ilçe ve Büyükşehir Belediyemizle yürütmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

“KARAOSMANOĞLU’NUN ZİYARETLERİ BİZLERİ ONURLANDIRMIŞTIR

“Üyeleri olan iş adamlarının ve burada yaşayan insanlar olarak bizlerin hayatında ciddi bir yeri var” diyen Moralı, “Üyelerimizin ticari anlamda gelişmişliği daha da arttırmak amacındayız. Bizden ihtiyaç duydukları beklentileri yerine getirmek için de çaba sarf ediyoruz. Bugün bizi ziyaret ederek vakit ayıran Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Körfez Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.  Bugüne kadar gerçekten güzel çalışmalar yürüttüler. İşte bunlar istişare mekanizmasının iyi işlemesiyle birlikte ortaya büyük bir sinerjinin çıkmasıyla oldu. Kocaeli’ye ve Körfez ilçemize verdikleri hizmetler için başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte yine bu odanın Başkanı olarak devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte yürümeye devam edeceğiz. İhtiyaç duyduğunuz her noktada Körfez Ticaret Odamız, yerel yönetimlerimize destek vermeye ve birlikte çalışmaya hazırdır. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile Körfez Belediye Başkanımız İsmail Baran’ın ziyaretleri bizleri gerçekten onurlandırdı” diyerek sözlerini tamamladı.

“BİR ÜLKENİN İŞ ÂLEMİ GÜÇLÜYSE O DEVLET GÜÇLÜDÜR”

Körfez ilçesinde ortaya çıkan yeni taleplerin de görüşüldüğü birliktelikte,  sunulan önerilerin üzerinde çalışacaklarını söyleyen Karaosmanoğlu, bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, mutlaka bir Türk işadamına rastlayabildiğinizi de dile getirdi. Artık Afrika’dan Güneydoğu Asya’ya, Güney Amerika’dan Kafkasya’ya ve Avrupa’ya kadar pek çok yerde iş dünyamızın temsilcileri hem ülkemizi temsil ediyor, hem döviz kazandırıyorlar vurgusu yapan Karaosmanoğlu, “Halen yerli ve yabancı çok sayıda firma kentimize yatırım yapmak istiyor. Bu da hükümetimizin başlattığı ve bizlerin de desteklediği istihdam destek kampanyasına çok olumlu bir ivme kazandırıyor. Bir ülkenin iş âlemi güçlüyse o devlet güçlüdür. Biz de yerel yönetimler olarak bütün imkânlarımızla yatırımcımızın, üreticimizin, çalışanlarımızın velhasıl insanımızın yanındayız. İyi ki varsınız” diyerek açıklamalarını tamamladı. Ziyaret fikir alışverişinin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL