“Okul Masrafları Aile Ekonomisini Sarsacak”

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa TUREL, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı hayırlı olmasını temenni ediyorum ve  “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve..

“Okul Masrafları Aile Ekonomisini Sarsacak”

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa TUREL, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı hayırlı olmasını temenni ediyorum ve  “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz’’

Okul Masrafları Aile Ekonomisini Sarsacak

Ülke olarak içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar sebebiyle, öğrenci velilerimiz aynı sevinci maalesef yaşayamamakta.

Anayasamızda “Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz.’’ ifadesi yer almaktadır. Devletin görevi her çocuk sayılan bireyin ücretsiz eğitim hakkından yararlanmasını sağlamaktır. Bu görev sosyal devlet olmanın gereğidir. Eğitim ülkemizde ücretsiz ancak, eğitim için temel ihtiyaçlar aile bütçesindeki yerini her geçen gün artırarak devam ettiriyor.

Eğitim için temel ihtiyaç olan defter, kitap, kalem gibi kırtasiye malzemeleri ve diğer araç gereçlerde fiyatlar enflasyona bağlı olarak artış gösteriyor. Önceki yıl 333 TL olan en kısa mesafe servis ücreti, bu sene 660 TL’ye yükseldi. Okul kıyafetlerinde %130’a varan bir artış oldu. 60 TL olan bir okul çantası 150 oldu. Okulların açılması öncesinde velileri okul masrafları kara kara düşündürüyor. ‘’Okul masrafları aile ekonomisini önemli ölçüde sarsacak’’ dedi.

Öğrencilerin Ulaşım Masrafları Yerel Yönetimler Tarafından Karşılansın

Yeni eğitim-öğretim yılı başlarken yerel yöneticilere çağrıda bulunuyoruz.  Başta Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz olmak üzere, en azında ailesinde birden fazla eğitim Öğretim gören öğrencilerimizin ulaşım masrafları yerel yönetimler tarafından karşılansın.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2022-2023 eğitim öğretim döneminin Gebze’mize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL