Önce okula, sonra nikâh masasına

İzmit’te evlenecekler önce evlilik okuluna gidiyor, daha sonra nikâh masasına oturuyorlar. İzmit Belediyesi tarafından yaklaşık 3 yıl önce açılan Evlilik Okulu’nda, evlilik arifesindeki çiftlere, uzman psikolog tarafından iletişim, hukuk ve..

Önce okula, sonra nikâh masasına

İzmit’te evlenecekler önce evlilik okuluna gidiyor, daha sonra nikâh masasına oturuyorlar.

İzmit Belediyesi tarafından yaklaşık 3 yıl önce açılan Evlilik Okulu’nda, evlilik arifesindeki çiftlere, uzman psikolog tarafından iletişim, hukuk ve sağlık alanında eğitim veriliyor.

Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Evlilik Okulu’nda eğitimlerin her hafta Perşembe 18.00 – 20.00 saatleri arasında verildiğini söyleyen yetkililer “okulda ailenin milli, manevi ve toplumsal önemi yeni evlenecek çiftlere anlatılıp, gelecekte doğabilecek sorunlara engel olma, evlilikte iletişim konusunda bilinci artırma, aile yönetimi ve eş uyumu konusunda verilen eğitimlerle mutlu, huzurlu ve sağlıklı evliliğin temelleri atılıyor. Şimdiye kadar bine yakın çift okuldaki eğitimlere katıldı” dediler.

Eğitime katılan çiftler de evlilik okulunu çok faydalı bulduklarını belirterek İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL