Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/kocaelidebugun.com/httpdocs/wp-content/plugins/sayfa-olusturucu/inc/styles-admin.php on line 392
Özel Gösteri Büyük Beğeni Topladı | Kocaelide Bugün

Özel Gösteri Büyük Beğeni Topladı

Valilik Yerleşkesinde Gerçekleştirilen Özel Gösteri Büyük Beğeni Topladı Engelliler haftası münasebetiyle Nuh Çimento Özel Eğitim Okulu ve Petkim Ortaokulu özel öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla Valilik Yerleşkesinde..

Özel Gösteri Büyük Beğeni Topladı

Valilik Yerleşkesinde Gerçekleştirilen Özel Gösteri Büyük Beğeni Topladı

Engelliler haftası münasebetiyle Nuh Çimento Özel Eğitim Okulu ve Petkim Ortaokulu özel öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla Valilik Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Programa; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, müdür yardımcıları, valilik personelleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal etkinlikleri komisyonu tarafından hazırlanan Renkahenk projesi kapsamında Nuh Çimento Özel Eğitim Okulu ve Petkim Ortaokulu özel öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlik büyük beğeni ile izlendi.

İlk olarak Sevgi Bandosu eşliğinde başlatılan etkinlik öğrencilerin beden perküsyonlarını sunmalarıyla devam etti.

Programda günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Yavuz: “Kıymetli öğrenciler öncelikle engelliler haftasını gönülden kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her daim yanınızda olmaya, sizlerin ihtiyaç ve sorunlarını çözmeye çalışıyor, sosyal hayata katılmalarınızı, bedensel, psikolojik ve sosyal açıdan gelişmenizi çok önemsiyoruz. Hepinizin bildiği gibi son yıllarda engellilerimize yönelik olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok ciddi adımlar attık ve bu adımları atmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede Eşim ile beraber bu şehirde binlerce engelli ailesini ziyaret ederek onların sorunlarını çözmeye gayret ettik.”

Kocaeli, Deprem Bölgesinde Destan Yazdı

55 gün kesintisiz olarak Kahramanmaraş’ta görev yaptığını belirten Vali Yavuz, deprem bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında şunları belirtti: “Aramızda depremden etkilenen evlatlarımızda var. Öncelikle depremde hayatını haybeden bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalara diliyorum. Allah’a hamd olsun ki bugün deprem bölgesinde vatandaşlarımızın hayatlarını normal olarak devam etmeleri için çok ciddi çalışmalar yaptık ve ilk günden itibaren devletimiz tüm kurumları ile beraber yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Öncelikle aziz milletimizin fedakarlığı, cömertliği, yardımseverliği bir kez daha ortaya çıktı ve Kocaeli şehri olarak bölgeye yapmış olduğumuz yardım miktarı 3 milyar TL’yi aşmış durumda. Bendenizde Kocaelili kardeşlerimi Kahramanmaraş’ta en iyi şekilde temsil etmeye gayret ettim. Kocaeli bir destan yazdı desek abartmış olmayız. Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere afet bölgesindeki hangi ilin sokağına girseniz Kocaelili kardeşlerimizin göndermiş olduğu yardımlardan bahsedip, Kocaeli’yi güzel temennilerle andıklarına şahit olursunuz. İşte aziz Türk Milletini diğer milletlerden ayıran en önemli farkı göstermiş olduğu yardımlaşma, dayanışma ve fedakârlık duygusudur.

Türk Milletinin tarih boyunca devam eden vefasına değinen Vali Yavuz: “Aziz milletimizin her bir ferdine sevdalıyız, taşına toprağına sevdalıyız, biz farklıyız çünkü biz; Türk Milletiyiz. Biz göz yaşı silmeyi, yaşatmayı, ihya etmeyi biliriz. Ortadoğu’ya da Afrikaya’da gitseniz Türk özlenen ve beklenendir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti dün olduğu gibi bugün de sosyal devlet anlayışının tüm prensiplerini hayata geçirmeye, mazlumun ve mağdurun yanında olmaya gayret ediyor. Çünkü biz gönüller kurucusuyuz.”

Aziz Türk Milletinin Gücü Dünyaya Dalga Dalga Yayılacaktır

Biz sizlerin her daim yanındayız diyen Vali Yavuz, konuşmalarını şu cümlelerle sürdürdü: “Kocaeli, Türkiye Cumhuriyeti Devletini Dünya ile yarıştıran, rekabet ettiren, bilim, sanayi, teknoloji aynı zamanda bilişim ve inovasyonun merkezidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe doğru hızla ilerliyor. Sizler de bu devleti daha büyük başarılara ulaştıracaksınız. Her geçen gün Aziz Türk Milletinin gücü kuvveti dünyaya dalga dalga yayılacaktır. Bu güç aynı zamanda şefkat ve merhamet ile yoğrulan soft bir güçtür. Biz kaba kuvveti arzu etmiyoruz. Gücü; hakkı, hukuku ve adaleti haykırmak için arzu ediyoruz. Bunu inşallah gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle öğretmenlerimize, irfan ordumuza minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyorum. Anne, baba ve ebeveynlerimize büyük fedakârlık gösteren tüm ailelerimize sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. Yalnız değilsiniz ve asla kendinizi yalnız hissetmeyin. Yolunuz bahtınız açık olsun.” dedi.   

Konuşmaların ardından özel öğrencilerimizle bir araya gelen ve gösteriyi çok beğendiğini ifade eden Vali Yavuz, öğrencilerle bir süre sohbet ederek her birini gönülden tebrik etti.

Program; Vali Yavuz ve öğrencilerin toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL